Przemysław Tychmanowicz

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Sukces oparty na pieniądzach sponsorów, a nie samorządów

Niespełna 30 milionów złotych przeznaczyły w 2020 roku samorządy na wsparcie klubów siatkarskich ekstraklasy kobiet i mężczyzn. To tak naprawdę kropla w morzu potrzeb.

GPW: Byki złapały zadyszkę

Kolor czerwony przeważał we wtorek na warszawskim parkiecie. W gronie największych spółek słabo radziły sobie przede wszystkim: JSW oraz Mercator Medical.

Popyt z lekką przewagą na starcie

Poprawa nastrojów na globalnym rynku sprzyja także Warszawie.

Lepsza przyszłość finansowa zależy od nas samych

Za nami Dzień Edukacji Finansowej zorganizowany przez Fundację GPW. Im więcej tego typu inicjatyw, tym lepiej. Braki w wiedzy finansowej wciąż bowiem są spore.

Edukacja finansowa potrzebuje wsparcia

Chcąc zwiększyć poziom edukacji finansowej Polaków, trzeba podjąć liczne inicjatywy, które powinny być wsparte zmianami systemowymi.

Bielski: Komunikacja RPP wprowadzała w błąd. Hagemejer: Polexit byłby katastrofą

- Od kilku miesięcy argumentów za podwyżką stóp procentowych przybywało. Dobrze, że w końcu ta podwyżka nastąpiła. Lepiej późno niż wcale. Komunikacja ze strony RPP była jednak, delikatnie mówiąc, nie najlepsza – mówi w „Rzecz o Biznesie” Piotr Bielski, dyrektor departamentu analiz ekonomicznych w Santander Bank Polska. Jan Hagemejer, prof. UW i wiceprezes CASE wylicza natomiast korzyści związane z członkostwem Polski w UE. – Unia Europejska to nie tylko pieniądze. To także szereg innych korzyści – podkreśla.

Schłodzenie nastrojów na starcie

WIG20 zaczął dzień na minusie. Nic nie jednak jeszcze stracone.

Wiedzy nigdy nie jest za dużo

Wiedza finansowa Polaków wciąż pozostawia wiele do życzenia. Chce o nią zadbać Fundacja GPW.

Brokerzy liczą zyski i myślą o dalszym rozwoju

Wyraźna poprawa wyników firm inwestycyjnych na rynku forex w 2020 r. sprawiła, że zmieniło się także ich postrzeganie. Dzisiaj już mało kto myśli o zamykaniu biznesu.

Warszawa walczy z otoczeniem

Mimo cofnięcia na Wall Street, WIG20 zaczął dzień na plusie.