Przemysław Tychmanowicz

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Drobni inwestorzy wciąż czekają na hossę

Hossa, jaką widzimy na GPW od jesieni, zaskoczyła wielu inwestorów indywidualnych. Tylko mała część z nich kupiła akcje i załapała się na zwyżki – twierdzą maklerzy.

Najlepsi znów wierzą w amerykańską walutę

Liderzy typowań do portfeli foreksowych w 2022 r. wykręcili dwucyfrowe stopy zwrotu. W styczniu spodziewają się tendencji dobrze znanych z ubiegłego roku, czyli siły dolara.

Gabryś: Polsce grozi blackout. Kozłowski: Dobrowolny ZUS to zły pomysł

- W energetyce dzieją się złe rzeczy. System pracuje na granicy wydolności mocy. Jest duże prawdopodobieństwo, że w Polsce nastąpi blackout – mówi w programie "Rzecz o Biznesie" Herbert Leopold Gabryś, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej. Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich odpowiada z kolei na argumenty Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w sprawie dobrowolnego ZUS. – System ubezpieczeń społecznych służy realizacji ważnego celu, a przedsiębiorcom którzy znajdują się w trudnej sytuacji można pomóc w inny sposób niż poprzez wypisanie się z systemu – mówi Kozłowski.

„Parkiet” wśród najważniejszych tytułów prasowych dla inwestorów indywidualnych

Kolejne Ogólnopolskie Badanie Inwestorów przeprowadzone przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przyniosło optymistyczne informacje dla Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Samorządy napędzają żużlowe sukcesy

Lublin i Wrocław są liderami pod względem finansowego wsparcia klubów żużlowych. Te odwdzięczają się sukcesami sportowymi.

Nierealne hokejowe marzenia

Sponsorów nie ma zbyt wielu, a to oznacza, że ciężar finansowania klubów hokejowych w Polsce w większym lub mniejszym stopniu spada na samorządy.

Świat finansów w obliczu inflacji, spowolnienia i wojny

Myśląc o inwestycjach, trzeba zwracać uwagę na politykę fiskalną i pieniężną, ale także i geopolitykę. Tematów tych nie zabrakło podczas XTB Investing Masterclass.

Walka w Parkiet Challenge nabiera rumieńców

Najlepsi uczestnicy pierwszego tygodnia gry giełdowej osiągnęli dwucyfrowe stopy zwrotu. Rywalizacja trwa jednak nadal.

Miasta pamiętają o szczypiorniaku. Wsparcie piłki ręcznej przez samorządy

Chociaż piłka ręczna nie należy w Polsce do najbardziej medialnych dyscyplin, wspieranie szczypiorniaka przez samorządy jest w zasadzie na porządku dziennym. Szczególnie jeśli chodzi o rozgrywki mężczyzn.

Rusza I etap rywalizacji Parkiet Challenge

Zaczyna się wirtualna gra giełdowa „Parkietu”. Można wziąć w niej udział po rejestracji na stronie gra.parkiet.com. Na najlepszych czeka łącznie 30 tys. zł, a także nagrody rzeczowe.