Przemysław Tychmanowicz

Przemysław Tychmanowicz

Absolwent ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziennikarz

Apple uderza w foreksowców

Część brokerów z rynku forex spotkała niemiła niespodzianka. Jej autorem okazał się technologiczny gigant, który podjął zaskakującą decyzję.

Dolar przebił 5 złotych. Pierwszy raz w historii

To co jeszcze jakiś czas temu wydawało się mało prawdopodobne, dzisiaj stało się faktem. Dolar po raz pierwszy był wyceniany na ponad 5 zł.

Borys: To idealny moment na wejście w PPK

Szef PFR, Paweł Borys zabrał głos w dyskusji na temat pomysłu podatku od nadmiernych zysków. Jego zdaniem ma on swoje uzasadnienie, a uczestnicy PPK, którzy z niepokojem patrzą na wydarzenia rynkowe są zabezpieczeni.

Pekao: nowy podatek może negatywnie wpłynąć na rozwój rynku kapitałowego

Nie milkną echa rządowej propozycji dotyczącej wprowadzenia podatku od nadmiarowych zysków. Sama GPW powstrzymuje się od komentarza.

Czas na rozmowy o opłatach giełdowych

Maklerzy upominają się o mniejsze stawki pobierane przez GPW. Ta odpowiada: realizujemy program rynkowy z atrakcyjnymi cennikami.

KNF nałożyła kary na Konrada Kąkolewskiego za GetBack

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła kary finansowe o łącznej kwocie 3,35 mln zł na byłego prezesa firmy GetBack (obecnie Capitea) Konrada Kąkolewskiego.

Czy to koniec podwyżek stóp NBP

Po tym jak Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 25 pkt bazowych, pojawiają się głosy, że to ostatnia podwyżka w cyklu.

Limity wpłat na IKE i IKZE w 2023 roku. Wstępne wyliczenia

W oparciu o projekt ustawy budżetowej można już oszacować limity wpłat na konta IKE i IKZE w 2023 r. Te znów wzrosną.

Krzysztof Dąbrowiecki dyrektorem generalnym Societe Generalne w Polsce

Zmiany w Societe Generale. Od 1 września nowym dyrektorem generalnym ma zostać Krzysztof Dąbrowiecki. Na tym stanowisku zastąpi Krzysztofa Walenczaka, którego nową funkcję mamy poznać wkrótce.

To, co się dzieje z główną parą walutową, odbija się czkawką złotemu

Kurs euro znów zjechał poniżej 1 dolara. Globalna ucieczka od ryzyka w kierunku „zielonego” bije także w notowania polskiej waluty.