Czytaj za 9 zł miesięcznie!
„Rzeczpospolita” na Forum Ekonomicznym w Karpaczu 2024
Aktualizacja: 11.08.2015 21:00 Publikacja: 11.08.2015 21:00
Foto: Bloomberg
Zawirowania na rynkach finansowych po 2007 r. nie oszczędziły sektora bankowego w Europie Środkowej i Wschodniej: spadła ilość kredytów, wzrósł udział kredytów nieregularnych, były duże straty. Niektóre gospodarki regionu potrzebowały kilku lat, by odzyskać równowagę. W wyniku kryzysu zmieniło się podejście rządów do banków, bankierów i bankowości. Najważniejsze międzynarodowe grupy bankowe musiały przewartościować działania na peryferiach Europy: niektóre banki będą opuszczać rynek, inne muszą zmienić modele biznesowe. Najwyższy czas, aby praktycy, regulatorzy i akademicy wyciągnęli z tego wnioski. Dyskusję nad tymi zagadnieniami na Forum w Krynicy poprowadzi Peter Akos Bod, dyrektor Instytutu Polityki Gospodarczej z Uniwersytetu Corvinusa w Budapeszcie. Udział wezmą: Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Partnerów EY Polska; Tomasz Bogus, prezes BGŻ BNP Paribas w Polsce; Michaił Kożokin, wiceprezes VTB24 (PJSC) w Rosji; Jiří Rusnok, członek rady Czeskiego Banku Narodowego; Tomasz Telma, dyrektor ds. Europy i Azji Środkowej w Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC) w Rosji.
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Potrzebne są wspólne działania wszystkich interesariuszy związanych z internetem i wychowywaniem dzieci.
Joint action is needed from all stakeholders concerned with the internet and raising children.
Trzeba wykorzystać dostępne dane i technologie, aby zapewnić pacjentowi szybszy dostęp do usług medycznych – mówi Monique Clua Braun, Country President Novartis Poland.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Digitalizacja już teraz pomaga skrócić czas potrzebny na udzielenie pomocy pacjentom. Pomaga też monitorować stan pacjenta w szpitalu – mówi Jens Jakob Gustmann, lider regionu Europy Środkowej i Wschodniej w firmie Philips.
Ponad 70 proc. pracy w branży finansowej może być w pełni wykonywanej przez sztuczną inteligencję lub przy jej wsparciu. Jednak nie musi to oznaczać zwolnień – to wynika z raportu firmy Accenture.
Ujawniamy zbyt wiele informacji o sobie w internecie – twierdzą bankowcy i prawnicy. Dodatkowe ryzyka wywoła rozwój nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji.
Jeszcze przed świętami mBank chce dostarczyć swoim klientom innowacyjne rozwiązanie – możliwość zakupów online bezpośrednio w aplikacji bankowej. To pierwszy taki projekt na rynku.
Umorzenie pożyczki hipotecznej, jeśli w umowie od razu nie był wskazany cel mieszkaniowy, nie korzysta z zaniechania poboru PIT.
O zarzutach dla wcześniejszych władz PKO BP. O tym, jak rozwiązać problem kredytów frankowych i dlaczego nie boi się pozwów za WIBOR. O tym, czy bank będzie partnerem Allegro i dlaczego już dziś zaprasza wszystkich przedsiębiorców - mówi Szymon Midera, prezes PKO Banku Polskiego.
Chiński bank centralny People's Bank of China wznowił w listopadzie kupowanie sztab złota do swych rezerw po 6 miesiącach przerwy.
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
Oszuści mogą podszywać się pod kogoś bliskiego lub znajomego na popularnych komunikatorach i wyłudzić od nas pieniądze - ostrzega policja w filmie z udziałem popularnego aktora.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas