Wielkopolskie miasta z pieniędzmi na zakup wodorowych autobusów

Blisko 40 mln euro trafi do wnioskodawców z miejskich obszarów funkcjonalnych. Środki te będzie wolno wykorzystać na rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej.

Publikacja: 16.04.2024 04:30

Wielkopolskie miasta z pieniędzmi na zakup wodorowych autobusów

Foto: Adobe Stock

Zarząd województwa wielkopolskiego prowadzi nabór projektów spełniających kryteria działania 3.2. „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT” programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski”. Wnioski o dofinansowanie wolno składać do 28 czerwca, a mogą to robić m.in. jednostki samorządu terytorialnego, ich jednostki organizacyjne, podmioty wykonujące usługi w zakresie transportu publicznego, zarządcy dróg publicznych oraz podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych gmin i powiatów. Należy przy tym zaznaczyć, że w przypadku tego naboru środki na dofinansowanie projektów kierowane są na rozwój ekologicznej mobilności tylko na obszarach wybranych miast regionu oraz ich najbliższego otoczenia. Zatem terytorialnie zakres realizowanych przedsięwzięć powinien pokrywać się z tzw. miejskimi obszarami funkcjonalnymi następujących ośrodków: Gniezna, Konina, Leszna, Piły albo Koła i Turku.

Pozostało 90% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo dla Ciebie
Prof. Andrzej Kidyba: decyzja o odsunięciu mnie od zajęć jest skandaliczna
Aplikacje i egzaminy
Nowa KRS nie zostawia suchej nitki na kandydacie Bodnara na dyrektora KSSiP
Edukacja i wychowanie
Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie
Prawo w Firmie
Ta ustawa ma chronić przed hakerami ze Wschodu. Firmy i samorządy protestują
Prawo karne
Prokuratura umarza postępowanie w sprawie Lisa. Posłanka: Nieprawdopodobne uzasadnienie