25 mln euro na magazyny energii i ciepła

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprasza jednostki samorządu terytorialnego oraz ich jednostki organizacyjne do składania wniosków o środki z działania 2.3.

Publikacja: 19.03.2024 02:00

25 mln euro na magazyny energii i ciepła

Foto: Adobe Stock

Część programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza” o numerze 2.3 jest poświęcona odnawialnym źródłom energii. Ogłoszony nabór wniosków pozwala zgłaszać projekty, które przysłużą się efektywniejszemu wykorzystaniu zainstalowanych już mocy produkcyjnych energii lub ciepła. Chodzi o budowę i montaż magazynów odbierających nadmiar wytworzonego prądu lub ciepła w celu późniejszego ich wykorzystania, gdy produkcja nie nadąża za zapotrzebowaniem. Wiadomo bowiem, że pewnym mankamentem odnawialnej energii, w szczególności tej pochodzącej ze słońca i wiatru, jest to, że jej największa produkcja nie zawsze pokrywa się z okresami, kiedy jest na nią największe zapotrzebowanie. Stąd inicjatywy służące rozwijaniu technologii magazynowania energii, jak i montowaniu takich urządzeń w miejscach, gdzie taką energię się wytwarza.

Pozostało 84% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Trybunał: nabyli działkę bez zgody ministra, umowa nieważna
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona