Jak ułożyć strukturę organizacyjną biznesu w 2024 roku?

Ustawodawca przewidział różne rozwiązania prawne, które pozwalają na wprowadzenie zmian w firmie. Czasem wystarczy niewielka modyfikacja w strukturze organizacyjnej biznesu, by odnieść realne korzyści.

Publikacja: 09.02.2024 02:00

Jak ułożyć strukturę organizacyjną biznesu w 2024 roku?

Foto: Adobe Stock

Początek roku to czas wdrażania i realizacji noworocznych postanowień również w biznesie. Przedsiębiorcy podsumowują stary rok i zastanawiają się co zmienić, jak działać by kolejny rok był lepszy a prowadzona działalność przyniosła więcej dochodu a mniej obciążeń. Czy chodzi tu o wdrożenie słyszanego wielokrotnie na początku roku powiedzenia w nieco zmodyfikowanej formie: „nowy rok nowy biznes”? Niekoniecznie nowy biznes, ale na pewno warto się zastanowić czy w naszym przypadku zastosowania nie znalazłoby stwierdzenie: „nowy rok, stary biznes w nowej (lepszej) formie”. Wykorzystując fakt, że początek roku sprzyja przemyśleniom i zmianom, przydałoby się również rozważyć czy nie czas na zmiany w naszym przedsiębiorstwie. Wiele osób odpowie zapewne, że ich biznes jest niewielki, podatki i składki ZUS trzeba płacić i należy się pogodzić z sytuacją, nie ma co zmieniać, podczas gdy wcale tak nie jest. Nie ma progu dochodów, od którego należałoby zastanowić się nad zmianą. Oczywiście może okazać się, że w danej sytuacji zastosowana forma prowadzonej działalności i wybrany rodzaj opodatkowania jest najbardziej opłacalny, ale zawsze warto to sprawdzić i rozważyć pewne zmiany.

Pozostało 84% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Teraz półroczna e-prenumerata za połowę ceny!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej Korzystaj z nieograniczonego dostępu do wszystkich treści Rzeczpospolitej, m.in. z artykułów, specjalistycznych e-tygodników dla firm i urzędów oraz e-miesięczników – monotematycznych opracowań prawnopodatkowych. Czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Podatki
Nie sprzedasz mieszkania otrzymanego w spadku bez glejtu od fiskusa
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Prawo karne
Niesłusznie spędził w więzieniu 18 lat. Historia Tomasza Komendy wstrząsnęła Polską
Sądy i trybunały
Rzecznik dyscyplinarny uderza w sędzię SN. Chce ją odsunąć od głośnej sprawy
Sądy i trybunały
Sędzia Tuleya podaje nowe informacje ws. inwigilacji polityków i Pegasusa
Konsumenci
Kredyt na 30 lat spłacony w 19 miesięcy. Czy bank powinien zwrócić prowizję?