Wpływ KSeF na praktyki biznesowe

Czy KSeF będzie prawdziwą rewolucją i przed jakimi nowymi wyzwaniami staną przedsiębiorcy? Opisujemy wybrane problemy w kontekście zbliżającej się rewolucji podatkowej związanej z Krajowym Systemem e-Faktur.

Publikacja: 15.01.2024 02:00

Wpływ KSeF na praktyki biznesowe

Foto: Adobe Stock

Obecnie uwaga wielu przedsiębiorców skupiona jest na Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). Już od 1 lipca 2024 r., stosowanie KSeF stanie się obligatoryjne. Niestety, nie wszyscy przedsiębiorcy są gotowi na te zmiany. Ostatnie badanie przeprowadzone przez portal inFakt wskazało, że tylko 38 proc. przedsiębiorców słyszało o KSeF. Nadal więc ponad połowa przedsiębiorców żyje w nieświadomości, co do czekających ich zmian w dotychczasowym sposobie fakturowania.

Wynik opisany wcześniej jest o tyle zaskakujący, że większość informacji w mediach skupiona jest na tym obszarze. Przeglądając nagłówki w prasie, wydaje się, że nadchodzi prawdziwa rewolucja podatkowa. Każda rewolucja niesie ze sobą szereg wyzwań, w szczególności dla przedsiębiorców. Nie trzeba sięgać daleko pamięć, aby przypomnieć sobie wdrażanie JPK czy wprowadzanie Polskiego Ładu.

Pozostało 92% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sądy i trybunały
Wierzyciel powinien sprawdzić, czy dłużnik jeszcze żyje
Za granicą
Polacy niewpuszczeni na obchody wyzwolenia obozu w Ravensbrück
Sfera Budżetowa
Setki milionów dla TVP po cichu. Posłowie w Komisji Finansów Publicznych zdecydowali
Zawody prawnicze
Prokuratura Krajowa podjęła kolejne działania ws. Ewy Wrzosek