Nadciąga fala unijnych pieniędzy dla start-upów

Koniec inwestycyjnej posuchy na rodzimym rynku młodych, innowacyjnych firm jest już bliski. W lutym 2024 r. ma ruszyć nowa edycja programów PFR. Do wzięcia jest 3,1 mld zł.

Publikacja: 29.12.2023 02:00

Nadciąga fala unijnych pieniędzy dla start-upów

Foto: Adobe Stock

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) odkręci kurek z nowymi funduszami unijnymi dla rynku venture capital. To dobra wiadomość dla polskich start-upów, które już od dłuższego czasu cierpią na brak dopływu kapitału wysokiego ryzyka po zakończeniu perspektywy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) ma popłynąć łącznie przeszło 3 mld zł.

PFR Ventures już ogłasza nabór do nowych programów. Zarządzający funduszami VC będą mogli od 12 lutego przyszłego roku aplikować do nowych edycji programów PFR Starter, Biznest, Otwarte Innowacje, KOFFI i CVC. Do końca 2024 r. planowanych jest w sumie pięć serii naborów (druga tura w ostatnim tygodniu marca, a kolejne w drugim i trzecim kwartale przyszłego roku).

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Trybunał: nabyli działkę bez zgody ministra, umowa nieważna
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Praca, Emerytury i renty
Czy każdy górnik może mieć górniczą emeryturę? Ważny wyrok SN
Prawo karne
Kłopoty żony Macieja Wąsika. "To represje"
Sądy i trybunały
Czy frankowicze doczekają się uchwały Sądu Najwyższego?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona