Miejsca kultury mogą zyskać atrakcyjność turystyczną

Do 28 czerwca 2024 r. wybrane instytucje mają prawo ubiegać się o dofinansowanie ze środków działania 7.1 „Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej”. Dotacje rozdysponuje resort kultury.

Publikacja: 19.12.2023 02:00

Miejsca kultury mogą zyskać atrakcyjność turystyczną

Foto: Adobe Stock

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków działania 7.1 „Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej” programu „FEnIKS”, czyli programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko”, którego realizacja przypada na lata 2021-2027. Jeśli chodzi o aktualny nabór wniosków, to już wcześniej wytypowana została grupa uprawnionych wnioskodawców jak i zidentyfikowane przedsięwzięcia wpisujące się w cele działania. Teraz od tych instytucji zależy, czy w terminie i zgodnie z przyjętymi wymogami (kryteriami) przygotują i złożą dokumenty o dofinansowanie. Istotne jest też zgromadzenie środków własnych, ponieważ dotacja z działania 7.1 może finansować tylko część kosztów każdego projektu.

Pozostało 91% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Sądy i trybunały
Wierzyciel powinien sprawdzić, czy dłużnik jeszcze żyje
Za granicą
Polacy niewpuszczeni na obchody wyzwolenia obozu w Ravensbrück
Sfera Budżetowa
Setki milionów dla TVP po cichu. Posłowie w Komisji Finansów Publicznych zdecydowali
Zawody prawnicze
Prokuratura Krajowa podjęła kolejne działania ws. Ewy Wrzosek