Wydatki na fit-out mogą być kosztem bezpośrednim

Wydatki na fit-out, czyli prace adaptacyjne wykonane przez najemcę przed oddaniem mu nieruchomości do używania, mogą być u najemcy kwalifikowane jako koszty bezpośrednio związane z przychodami. Są one potrącalne w momencie osiągnięcia przychodu.

Publikacja: 13.11.2023 02:00

Wydatki na fit-out mogą być kosztem bezpośrednim

Foto: Adobe Stock

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 1 sierpnia 2023 r. (0114- KDIP2-1.4010.334.2023.1.JF).

Wnioskodawcą jest najemca jednego z lokali w budynku biurowym. Pomieszczenia nie były dostosowane do jego potrzeb, w związku z tym koniecznie było przeprowadzanie prac adaptacyjnych. Wnioskodawca umówił się z wynajmującym, że to on, jako najemca, podejmie się odpowiednich prac w tym zakresie. Adaptacja lokalu (w obrocie często określana jako fit-out) była prowadzona przez podwykonawców najemcy i obejmowała m.in. prace rozbiórkowe i demontażowe, wykonanie ścianek działowych, podłóg, instalacji, malowanie ścian czy montaż drzwi i wyposażenia. Projekt wykonawczy prac i harmonogram ich przeprowadzenia najemca uzgodnił z wynajmującym.

Pozostało 87% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt