Reklama

Do czego prowadzi depresja fotoreporterki

Joachim Trier opowiada o trudnych relacjach rodziny, która kryje tajemnicę.

Publikacja: 21.03.2016 17:13

Co może być „głośniejsze od bomb"? Krzyk własnej duszy? Tytuł filmu Joachima Triera jest dość pretensjonalny i nadęty, ale kryje ciekawą opowieść o skomplikowaniu ludzkich losów, depresji, samotności.

W pierwszych scenach młody chłopak zostaje ojcem. Odwiedzając żonę w szpitalu, spotyka byłą dziewczynę. On wita na świecie nowe życie, ona – żegna się z umierającą matką. Spotkanie tworzy wyrwę w jego ułożonej codzienności, rodzi tęsknotę za czymś, co było, co być mogło. Jest w tym zdarzeniu symbol. Ale to nie oni będą bohaterami filmu, lecz matka młodego ojca. Wielka nieobecna. Fotografka i korespondent wojenny. Isabelle pokazywała światu obrazy kobiet w burkach, dzieci umierających w obozach dla uchodźców, ciał rozrywanych przez wybuchy bomb. Widz pozna ją jednak tylko z retrospekcji, bo akcja filmu toczy się w czasie, gdy w Nowym Jorku organizowana jest wystawa fotografii artystki, która zginęła w wypadku samochodowym. Jej przyjaciel przygotowuje tekst o niej. Ujawni w nim prawdę – odważna profesjonalistka sama cierpiała na depresję. Jej śmierć też nie była przypadkowa.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Film
Wenecja 2025 zapowiada się jako festiwal pełen gwiazd
Film
Sandra Drzymalska jako Violetta Villas i Izabella Łęcka
Film
BNP Paribas Nowe Horyzonty we Wrocławiu: protesty i wielkie święto kina
Patronat Rzeczpospolitej
Ogłaszamy program 19. Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi
Film
Marcin Dorociński, przeboje z Cannes i nie tylko
Reklama
Reklama