Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.01.2016 07:00 Publikacja: 12.01.2016 07:00
Holenderska spółka Cooperatieve SPI International i SPI International B.V. ogłosiły w opublikowanym w poniedziałkowy wieczór liście intencyjnym, że „w interesie dalszego rozwoju grupy na całym świecie” rozpoczęły „przegląd opcji strategicznych dostępnych dla właścicieli i analizę możliwości przyśpieszenia rozwoju grupy na dotychczasowych rynkach medialnych w Polsce, Europie Środkowej i Wschodniej, a także na całym świecie”.
SPI International B.V. to właściciel 66 proc. w Kinie Polska TV, a do Cooperatieve SPI International należą wszystkie udziały w SPI International B.V. - W związku z prowadzeniem analizy strategicznej, właściciele pragną omówić ze spółką jej dalszy rozwój, w tym możliwość zainteresowania inwestycjami mniejszościowymi w spółkę przez nowego partnera strategicznego lub finansowego, sprzedażą pakietu większościowego akcji spółki podmiotowi trzeciemu, potencjalnym połączeniem spółki z inwestorem strategicznym lub jego podmiotem zależnym, i/lub finansowaniem dłużnym spółki – podano w komunikacie.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Wiemy jak wyglądał rynek dystrybutorów filmów kinowych w Polsce w pierwszym półroczu 2024 roku. Niektórzy dotychczasowi liderzy znaleźli się poza podium. A kto na nim?
Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał Agorę S.A. do przeproszenia prof. Elżbiety Chojny-Duch za nieusunięcie obraźliwych dla niej postów i zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia (żądała 50 tys. zł).
2,1 mld euro domagają się medialne grupy z Europy od technologicznej firmy prowadzącej najbardziej znaną wyszukiwarkę na świecie i potentata na rynku reklamy internetowej. Pozew złożony przez Greyfield Capital właśnie trafił do sądu w Holandii.
Agora, właściciel między innymi „Gazety Wyborczej” i sieci kin Helios, ogłosiła kolejną dużą falę zwolnień. Pracę do końca marca ma stracić do 190 pracowników zatrudnionych w obszarze prasa cyfrowa i drukowana oraz internet.
O 2-4 proc. urosnąć mają w tym roku wydatki na reklamę w Polsce, ale frekwencja w kinach będzie nadal niższa o 20 proc. niż w rekordowym 2019 r. – spodziewa się właściciel sieci Helios i „Gazety Wyborczej”. Jakie wyniki sam wypracuje i kiedy pokaże strategię?
O 2-4 proc. urosnąć mają w tym roku wydatki na reklamę w Polsce, a frekwencja w kinach będzie niższa o 20 proc. niż w rekordowym 2019 r. – spodziewa się właściciel sieci Helios i „Gazety Wyborczej”. Jakie wyniki sam wypracuje?
51 proc. udziałów Eurozetu ma wydawca „Gazety Wyborczej” po szybkiej poniedziałkowej transakcji. To jego reakcja na – również dzisiejszą - decyzję sądu apelacyjnego w sporze z urzędem antymonopolowym. Ten rozważa kasację. Mimo tego Agora ma już nowy cel.
Jej negatywni bohaterowie nadal są prominentnymi politykami, a to co wtedy wydawało się największą aferą korupcyjną jest już tylko wspomnieniem po operacji polityczno-medialnej, która chyba bardziej skompromitowała środowisko medialne niż polityczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas