Magdalena Lemańska

Magdalena Lemańska

Dziennikarka ekonomiczna

Dziennikarka. Pisze o mediach i internecie

Dlaczego zalewają nas prymitywne reklamy pełne stereotypów

Odbiorcy reklam coraz czujniej reagują na zawarte w nich stereotypy dotyczące płci. Firmy reklamowe dostosowują się więc do nowych czasów – jednak wcale nie przychodzi im to łatwo.

Reklama zewnętrzna rośnie w siłę. Nie w Polsce

W tym roku udziały globalnego outdooru w rynku reklamy mogą być najwyższe od 15 lat. W Polsce billboardom mogą pomóc mundial i jesienne wybory samorządowe.

Najmłodsi uciekają z Facebooka

Choć struktura wiekowa użytkowników to tajemnica firmy, analitycy wyliczyli, że na największych rynkach portalowi ubywa najmłodszych internautów.

Reklamy w Internecie. Ad-blocki zyskują fanów wśród starszych osób

Nie tylko współcześni trzydziestolatkowie nałogowo włączają w komputerach i komórkach oprogramowanie blokujące wyświetlanie reklam. Robią to też starsze pokolenia.

Setki milionów europejczyków ogląda relacje z igrzysk

212 mln Europejczyków oglądało relacje z igrzysk w pierwszy weekend. Ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang śledziło 88 mln użytkowników telewizji i internetu w Europie.

W Europie powstaje coraz więcej filmów

W ciągu ostatniej dekady liczba filmów wyprodukowanych w Europie wzrosła prawie o połowę – wynika z danych Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego. Rocznie powstaje ich ponad 2,1 tysiąca. Polska w ogonie.

Wielkie fuzje w mediach budzą kolejne emocje

W USA nie milkną pogłoski o tym, że Comcast może wrócić do gry o 21st Century Fox. W Polsce części ekspertów nie podoba się pośrednie przejęcie TVN przez Discovery.

Nowe porządki w internecie. Koniec nachalnych reklam

W czwartek Google wdroży ustalenia Koalicji na rzecz Lepszych Reklam i zacznie blokować w przeglądarce Chrome najbardziej nachalne reklamy.

Angażować, a nie sprzedawać

Coca-Cola nie działa już dziś reklamowo w sektorze napojów, tylko „sprzedaje” szczęście, Apple to nie biznes komputerowy, tylko kreatywny, Victoria Secret to nie biznes bieliźniany, tylko uwodzenie. Każdy, kto chce dziś wygrać na reklamowym rynku, musi umieć zidentyfikować emocję, z którą chce się identyfikować – mówi „Rz” Dagmara Szulce, dyrektor zarządzająca Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy (IAA).