W bankach spółdzielczych możemy znaleźć nieźle oprocentowane lokaty terminowe, promocyjne, progresywne, z funduszami, konta oszczędnościowe, depozyty walutowe. Na przykład BS w Koronowie proponuje sześciomiesięczną Lokatę Diabelską, której stałe oprocentowanie wynosi 6,6 proc. w skali roku. W BS w Toruniu można założyć lokatę Kwartet, od której odsetki rosną co trzy miesiące od 5 do 8 proc. w skali roku. BS Brańsk oferuje lokatę połączoną z funduszami inwestycyjnymi. Banki spółdzielcze proponują również konta osobiste przeznaczone np. dla studentów, młodzieży, rolników, lekarzy, emerytów itp. Wiele z nich oferuje home banking, automatyczną informację telefoniczną, konta internetowe. Przez Internet można zrobić przelew, złożyć zlecenie stałe, uzyskać kredyt w ROR, założyć lokatę itp.
Opłaty za korzystanie z kont osobistych i rachunków internetowych w większości banków spółdzielczych są znacznie niższe niż w bankach komercyjnych. Na przykład BS w Pruszczu Gdańskim ma w swojej ofercie ROR Standard-Internet, za który płaci się 6 zł miesięcznie i bez dodatkowych opłat można m.in. realizować zlecenia stałe oraz przelewy. Dostaje się poza tym za darmo pierwszą kartę płatniczą i dostęp do SMS-Banking.
Dobrze rozwinięta jest oferta kredytowa. Obejmuje kredyty w ROR, gotówkowe, okazjonalne, mieszkaniowe, samochodowe, walutowe. Na przykład w SBL w Złotowie można zaciągnąć dwuletni kredyt „Lato 2008” z oprocentowaniem 10,5 proc. w skali roku, a w BS w Sztumie kredyt z upominkiem „Kawa na ławę” (okres spłaty 24 miesiące, oprocentowanie 10,8 proc.). Wiele banków specjalizuje się w obsłudze rolników, przygotowując dla nich kredyty, np. na zakup nawozów czy na inwestycje.
Klienci banków spółdzielczych posługują się nie tylko kartami wydanymi do kont osobistych, ale też coraz częściej kartami kredytowymi. Krakowski Bank Spółdzielczy wydaje kartę kredytową z mikroprocesorem, a jego kartami debetowymi można płacić w Internecie. GBS w Barlinku ma w swojej ofercie karty mikroprocesorowe Oskar Plus zapewniające całodobowy dostęp do konta bankowego, a także rabaty w sklepach.
W bankach spółdzielczych można również ubezpieczyć dom, kredyt, wykupić polisę na życie, skorzystać z usług leasingowych czy przekazów pieniężnych Western Union, kupić jednostki funduszy inwestycyjnych.