Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 25.03.2025 03:27 Publikacja: 15.11.2021 21:00
Sierpniowe spotkanie Angeli Merkel z Władimirem Putinem miało być ostatnim w jej kanclerskiej karierze. To może się zmienić
Foto: Alexander Zemlianichenko/AFP
Kilka tysięcy (według szacunków polskich służb – 3,5 tys.) przybyszów z Bliskiego Wschodu skierowano z obozowiska na przejście graniczne Bruzgi-Kuźnica, zamknięte od ponad tygodnia. Kobiety z małymi dziećmi pod drutem kolczastym siedzą na betonie, a po drugiej stronie stoją polscy funkcjonariusze i armatki wodne. Taki obrazek płynął w poniedziałek z białoruskich i rosyjskich mediów propagandowych, a polska Straż Graniczna ostrzegała, że w każdej chwili może rozpocząć się siłowe forsowanie granicy. Wszystko pod pilną kontrolą białoruskich służb i wojska.
Poniedziałkowa tura rozmów między Rosją a USA trwała 12 godzin. Nie podano jednak natychmiast informacji, czy osiągnięto porozumienie lub czy poczyniono postępy. Wspólne oświadczenie spodziewane jest we wtorek.
Premier Korei Południowej Han Duck-soo ponownie objął stanowisko p.o. prezydenta Korei Południowej. Sąd Konstytucyjny nie zatwierdził jego impeachmentu przez parlament.
Pojawiają się wątpliwości co do przedstawionego przez Francję i Wielką Brytanię planu, by przestrzeganie przyszłego porozumienia pokojowego na Ukrainie gwarantował kontyngent wojsk wysłanych nad Dniepr przez europejskie państwa – pisze „The Telegraph”.
- Jeśli dziś rosyjski imperializm ma być realnie zatrzymany, państwa NATO muszą podnieść wydatki na obronność - mówił na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Węgier prezydent Andrzej Duda.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Premier Węgier Viktor Orbán nie zgodził się na przyjęcie stanowiska Unii Europejskiej wyrażającego „niezachwiane poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy”.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały m.in. obwód rostowski, a rosyjskie - obwody kijowski i zaporoski.
Mylili się ci, którzy uważali, że Donald Trump będzie prowadził politykę izolacjonistyczną. Jest przeciwnie. Prezydent USA chce demonstrować na arenie międzynarodowej potęgę Ameryki i potwierdzić jej pozycję światowego hegemona, także wobec Unii Europejskiej. I jego pierwsze posunięcia muszą nas niepokoić, a przede wszystkim mobilizować władze Polski do energicznego działania i czujności.
Kreml ogłasza gotowość do rozmów pokojowych, a Stany Zjednoczone sygnalizują chęć ugody. Czy to oznacza realny koniec wojny w Ukrainie? Gościem Marzeny Tabor-Olszewskiej jest dzisiaj Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, który sceptycznie ocenia intencje Rosji.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Żona wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Usha Vance, uda się w tym tygodniu w podróż na Grenlandię - potwierdził Biały Dom.
J.D. Vance, czyli wiceprezydent Donalda Trumpa, sugeruje siłowe rozwiązanie sporu z Danią o Grenlandię. USA lekceważą europejskie protesty, stawiając interes narodowy ponad najważniejsze sojusze.
- Zakończenie wojny jest możliwe tylko pod warunkiem, że Rosja sama ją zakończy i wycofa wojska - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Ben Hodges, generał w stanie spoczynku, były dowódca wojsk amerykańskich w Europie. Jego zdaniem Europa powinna wpływać na wynik rozmów pokojowych dotyczących Ukrainy.
Pojawiają się wątpliwości co do przedstawionego przez Francję i Wielką Brytanię planu, by przestrzeganie przyszłego porozumienia pokojowego na Ukrainie gwarantował kontyngent wojsk wysłanych nad Dniepr przez europejskie państwa – pisze „The Telegraph”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas