Osoba, która słyszy diagnozę „rak” czuje się bardzo zagubiona. Pojawia się paraliżujący strach oraz wiele pytań: gdzie się udać? jakie badania wykonać? jak będzie wyglądało leczenie? jakie są szanse na przeżycie? co dalej? Portal ma prowadzić pacjenta onkologicznego krok po kroku przez wszystkie etapy leczenia, od diagnozy poprzez chemioterapię czy radioterapię, rehabilitację, wsparcie psychologiczne i socjalne.

Na portalu można znaleźć informacje na temat doświadczonych ośrodków onkologicznych, diagnostyki i ścieżek leczenia. Twórcy portalu proponują wsparcie psychologiczne i socjalne, kontakty do innych organizacji pacjentów.

Czytaj więcej

Ewelina Puszkin: Piersi trzeba regularnie badać

Platforma zawiera aktualną bazę wiedzy dotyczącą raka jajnika, piersi oraz płuc. Stopniowo będą dodawane informacje o kolejnych nowotworach, ponieważ portal ma być interaktywny i nieustannie rozwijany. Komplementarną częścią centrum ma być infolinia telefoniczna, która ma ruszyć 16 stycznia 2023 r. obsługiwać ją będą ekspertki z przygotowaniem psychologicznym.

Portal powstawała przez dwa lata. - W jednym miejscu skupiłyśmy szereg informacji o danym raku. To są dane aktualne, prawdziwe, wyczerpujące i one nie są bezimienna. One zawsze są przypisane do określonego eksperta, do określonego lekarza - mówi założycielka i prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny Elżbieta Kozik.