Aktualizacja: 09.10.2016 10:35 Publikacja: 09.10.2016 09:57
Foto: 123RF
Nowe przepisy zawarto w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z 9 września 2016 r. w sprawie kształcenia osób niebędących obywatelami polskimi oraz osób będących obywatelami polskimi, które pobierały naukę w szkołach funkcjonujących w systemach oświaty innych państw (dalej r.k.). Akt ten został wydany na podstawie zmienionego od 1 września 2016 r. art. 94a ust. 6 ustawy o systemie oświaty (dalej u.s.o.).
R.k. było poprzedzone rozporządzeniem ministra edukacji narodowej z 30 lipca 2015 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania do publicznych przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek osób niebędących obywatelami polskimi oraz obywateli polskich, którzy pobierali naukę w szkołach funkcjonujących w systemach oświaty innych państw, a także organizacji dodatkowej nauki języka polskiego, dodatkowych zajęć wyrównawczych oraz nauki języka i kultury kraju pochodzenia.
Trybunał Konstytucyjny 6 grudnia ma wybierać kandydatów na nowego prezesa – informuje „Gazeta Wyborcza”, powołując się na źródła związane z TK. To oznaczałoby, że dotychczasowa prezes TK Julia Przyłębska musiała zrezygnować ze stanowiska, gdyż bez tego zwołanie zgromadzenia wyborczego byłoby niemożliwe.
Przedsiębiorcy krytykują przede wszystkim sposób procedowania propozycji wprowadzenia wolnej Wigilii – szybki i z pominięciem rzetelnych analiz ekonomicznych.
Wzrost cen papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Podniesienie składki ZUS oraz wyższe stawki podatku od nieruchomości – na te m.in. podwyżki w 2025 r. powinniśmy się przygotować.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W przyszłorocznym budżecie ma się znaleźć więcej pieniędzy na sądy, prokuraturę i więziennictwo. Na co zostaną przeznaczone dodatkowe środki?
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Świąteczne jarmarki w wielu miastach już działają, teraz czas na iluminacje. Pierwsze rozbłysną już w ten weekend.
Rosyjskie podmioty przejmowały białoruskie spółki, by skorzystać z rządowego programu „Poland.Business Harbour”. Tylko dla jednej takiej firmy „białoruskiej” wydaliśmy 370 polskich wiz – Rosjanom.
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” tradycyjnie poświęcamy sporo miejsca funkcjonowaniu spółek komunalnych i ich organów.
Jednostka samorządu terytorialnego może wpływać na strategię spółek, kontrolować ich działania oraz wprowadzać mechanizmy korygujące w przypadku nieprawidłowości.
Kiedy spółki komunalne zobowiązane są stosować przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami, a w jakich sytuacjach są zwolnione z tego obowiązku?
Trzy wrocławskie ślizgawki kryte rozpoczęły nowy sezon. Lodowisko działa już także w Lublinie, ale mieszkańcy Krakowa muszą jeszcze poczekać na ślizganie pod chmurką.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas