Reklama
Rozwiń

Paradoksy rządowego pakietu dla biznesu

Pomoc dla firm i pracowników powinna być wypłacana od ręki, bez zbędnych procedur, a nie jako uznaniowa decyzja urzędnika – apelują eksperci i przedsiębiorcy.

Aktualizacja: 25.03.2020 04:59 Publikacja: 24.03.2020 20:00

Restauracje jako pierwsze odczuły skutki epidemii. Eksperci alarmują, że procedury są zbyt skompliko

Restauracje jako pierwsze odczuły skutki epidemii. Eksperci alarmują, że procedury są zbyt skomplikowane i czasochłonne, a tego typu zagrożone firmy trzeba ratować natychmiast

Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik

Pakiet ustaw antykryzysowych wciąż jest tworzony i wciąż się zmienia, jednak pierwsze projekty, które trafiły do konsultacji społecznych, budzą rozczarowanie. I to nie tylko pod względem skali pomocy dla gospodarki, ale też pod względem przeregulowania przepisów.

– Cała biurokracja i urzędnicze procedury składania i rozpatrywania wniosków muszą zniknąć – apeluje Łukasz Bernatowicz, wiceprezes Business Centre Club. – W obecnej nadzwyczajnej sytuacji potrzebne nam są jak najprostsze rozwiązania, szerokie otwarcie śluzy z pomocą, tak by jak najszybciej trafiła do wszystkich potrzebujących. Trzeba ratować firmy i rynek pracy natychmiast, bo za miesiąc–dwa nie będzie już czego ratować – podkreśla Bernatowicz.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję