Anna Cieślak-Wróblewska

Anna Cieślak-Wróblewska

Dziennikarka ekonomiczna

absolwentka ekonomii na UW. Zajmuje się gospodarką i budżetem

MF: W nowej radzie fiskalnej mają zasiadać niezależni eksperci i praktycy

Ministerstwo Finansów przygotowało pakiet rozwiązań zwiększających przejrzystość finansów publicznych. Głównym punktem jest tu powołanie niezależnej instytucji fiskalnej, a także zmiany w stabilizującej regule wydatkowej.

Czy i kto najbardziej skorzysta na wakacjach kredytowych - pytamy ekspertów

Największymi wygranymi w przypadku wakacji kredytowych mogą być zamożni single i rodziny wielodzietne. Ale tak naprawdę to korzystne rozwiązanie dla wszystkich uprawnionych.

Ile będzie pozwów za spłacone kredyty frankowe? Byli frankowicze idą do sądów

Rośnie liczba byłych posiadaczy kredytów frankowych, którzy chcą powalczyć z bankami w sądzie. Na razie nie jest ich jednak bardzo dużo, z czego banki mogą się tylko cieszyć.

Jak i na co najlepiej wykorzystać pieniądze z wakacji kredytowych

W bankach już można składać wnioski o zawieszenie czterech rat w tym roku. Uzyskane w ten sposób oszczędności najrozsądniej byłoby zainwestować lub przeznaczyć na nadpłatę kredytu.

Kiedy 60 tys. kwoty wolnej? Minister finansów ma przedstawić plan

- Premier Tusk zobowiązał mnie do przygotowania planu wprowadzenia 60 tys. zł kwoty wolnej w podatku PIT – poinformował Andrzej Domański, minister finansów. Dodał, że obniżka podatku Belki wejdzie w życie wraz z początkiem 2025 r.

Co trzeba naprawić w państwowych bankach

Zadaniem nowych władz PKO BP, Pekao czy Aliora powinno być przede wszystkim odpolitycznienie tych spółek. Ale czy to się uda?

Alior Bank szuka nowego prezesa. Miotła w zarządzie

Rada Nadzorcza Alior Banku na środowym posiedzeniu odwołała sześciu z ośmiu członków zarządu, wraz z dotychczasowym prezesem Grzegorzem Olszewskim. Tymczasowo bankiem pokieruje Artur Chołody.

Niemal 40 mld zł deficytu w budżecie. Wpływy z VAT na minusie

Mimo powrotu 5 proc. stawki VAT na żywności, dochody z tego podatku w samym kwietniu spadły w porównaniu z kwietniem zeszłego roku. Jak to wyjaśnia resort finansów?

Mirosław Czekaj, p.o. prezesa BGK: Rola naszego banku w rozwoju Polski może być większa

Bank rozwoju ma wspierać inwestycje, wzrost gospodarczy kraju, a nie rozdawnictwo, prostą dystrybucję publicznych pieniędzy na cele niezwiązane z rozwojem – mówi Mirosław Czekaj, pełniący obowiązki prezesa BGK.

PZU rozbija ostatni bastion Ziobry. Czystki w zarządzie Alior Banku

Środowe posiedzenie rady nadzorczej Alior Banku może zaskoczyć inwestorów. Według naszych informacji na tymczasowego szefa ma zostać wskazany Radomir Gibała, dotychczasowy wiceprezes.