Anna Cieślak-Wróblewska

Anna Cieślak-Wróblewska

absolwentka ekonomii na UW. Zajmuje się gospodarką i budżetem

PKO BP chce się rozwijać nawet w trudnych czasach

Największy bank w Polsce przedstawia nową strategię na lata 2023 -2025 pod hasłem „Przygotowani do wyzwań, nastawieni na przyszłość”.

Pierwszy bank zawiesza ofertę hipotek ze zmiennym oprocentowaniem

Przez zamianę wskaźnika WIBOR na WIRON, ING Bank Śląski do połowy przyszłego roku będzie udzielał kredyty hipoteczne tylko ze stałym oprocentowaniem – informuje bank.

Szkodliwy awans Kurskiego. Ekonomiści ostrzegają: może zaszkodzić Polsce

Jacek Kurski na wysokim stanowisku w Banku Światowym może zaszkodzić Polsce, m.in. wizerunkowo – ekonomiści w komentarzach nie szczędzą cierpkich słów.

Bankowi liderzy utrzymują silną pozycję

Rośnie koncentracja w sektorze, ale wciąż jest na tyle niska, że istnieje potencjał do przejęć. Walka o VeloBank może być bardzo ostra.

KNF podała zasady wypłaty dywidend za 2022 r.

Zyskiem z akcjonariuszami będę mogły podzielić się jedynie te banki, które spełniają surowe wymogi.

Mniej rządowych obligacji w portfelach polskich banków

Spada wartość papierów skarbowych w posiadaniu banków. Po części to efekt przeceny polskiego długu, po części – redukcji popytu na ten dług.

KNF: banki spółdzielcze powinny zwiększyć składkę na system ochrony

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła zwiększenie funduszu pomocowego instytucjonalnych systemów ochrony (IPS) banków spółdzielczych i banków zrzeszających – podaje w piątkowym komunikacie KNF.

Kredyty frankowe topnieją, głównie na papierze

Zobowiązania Polaków we frankach szwajcarskich stanowią już „tylko” 14,2 proc. wszystkich kredytów mieszkaniowych, wobec niemal 70 proc. w 2009 r. Ale nie znaczy to, że problem znika sam z siebie.

Anna Cieślak-Wróblewska: Zapaść akurat na święta

Inflacja naprawdę przestraszyła Polaków, coraz więcej z nas chce ograniczać swoje wydatki. Pech chciał, że przypada to na okres świąteczny, gdy wiele branż liczyło na największe sprzedażowe żniwa.

Zmiany w czołówce pod względem sprzedaży hipotek

Cały sektor w III kwartale br. borykał się z zapaścią popytu na kredyty mieszkaniowe, a klienci jeszcze uważniej przyglądają się szczegółom bankowych ofert – komentują eksperci.