Anna Cieślak-Wróblewska

Anna Cieślak-Wróblewska

absolwentka ekonomii na UW. Zajmuje się gospodarką i budżetem

Pracownicy chcą się rozwijać, firmy nie spieszą z odpowiedzią

Niemal połowa Polaków wytyka swoim pracodawcom, że nigdy nie zapytali ich o potrzeby co do szkoleń i kursów.

Jesteś dobry i kusi cię konkurencja? Otrzymasz kontrofertę

Firmy coraz częściej decydują się zatrzymać najlepszych pracowników, składając im propozycję wyższego wynagrodzenia, awansu, ciekawszych benefitów.

Duże zainteresowanie wakacjami kredytowymi

Pekao SA szacuje, że udział jego klientów w programie wsparcia kredytobiorców wyniesie 85 proc. ING Bank prognozuje u siebie udział co najmniej 70 proc.

Anna Cieślak-Wróblewska: Pułapki gonienia za inflacją

Na rynku mamy już sporo nietrafionych sposobów na walkę z drożyzną. Klauzule indeksacyjne poszerzają ten arsenał. Oby nie stały się modą i nie upowszechniły w każdej dziedzinie.

ING Bank Śląski: spadek zysku w II kwartale

ING Bank Śląski odnotował 573 mln zł zysku netto w II kwartale, to mniej o rok wcześniej i mniej niż oczekiwania rynkowe.

Słabe wyniki Pekao. Zysk mniejszy niż oczekiwano

Wynik netto grupy Pekao SA spadł w II kwartale do 468 mln zł z 605 rok wcześniej. Rynek oczekiwał, że zysk wzrośnie do ok. 630 mln zł.

Polacy zaczęli przyspieszać spłatę kredytów hipotecznych. Komu to się opłaca

Im wyższa inflacja, tym chętniej kredytobiorcy chcą obniżać zadłużenie. To również polecany przez ekspertów sposób na zagospodarowanie oszczędności z wakacji kredytowych.

mBank: 230 mln zł zysku w II kwartale

Grupa mBanku wypracowała w II kwartale zysk wyższy o ponad 111 proc. większy niż rok wcześniej. Mocno rośnie liczba i wartość roszczeń w sprawie kredytów frankowych.

Dobry kwartał Alior Banku. Zysk wyższy o 75 procent

Z drugim kwartale tego roku zysk Alior Banku wyniósł roku 216,2 mln zł wobec 123,8 mln zł rok wcześniej – podał bank w środę

Podwyżki stóp przynoszą efekty. O kredyt Polakom coraz trudniej

Podwyżki stóp procentowych przynoszą oczekiwane efekty: akcja kredytowa ostro hamuje. To jednocześnie przyczynia się do spowolnienia gospodarki.