Jak skutecznie bronić się przed cyberatakiem

Tylko kompleksowe podejście i strategia do cyberbezpieczeństwa mogą uchronić firmy przed stratami, jakie wiążą się z działaniem przestępców.

Publikacja: 02.01.2024 02:00

Jak skutecznie bronić się przed cyberatakiem

Foto: Adobe Stock

Ostatnie doniesienia prasowe na temat wycieku danych osobowych związanych z ich przetwarzaniem na cele zdrowotne po raz kolejny zwróciły uwagę opinii publicznej na tematy związane z cyberbezpieczeństwem. Obecnie praktycznie w każdym miesiącu publikowane są doniesienia prasowe dotyczące cyberataków oraz spowodowanych nimi wycieków danych. Przegląd portali zajmującymi się publikacją potencjalnie ujawnionych danych pokazuje dużo większą skalę zdarzeń dotyczących cyberbezpieczeństwa. Często ze względu na wrażliwość informacji i bezpieczeństwa prowadzonego biznesu doniesienia nie docierają do opinii publicznej. Przedsiębiorstwa nierzadko decydują się na opłacenie okupu cyberprzestępcom w celu szybkiego przywrócenia działalności bądź uniknięcia wycieku danych, nie informując o tym fakcie odpowiednich służb.

Pozostało 96% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Sądy i trybunały
Łukasz Piebiak wraca do sądu. Afera hejterska nadal nierozliczona
Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Konsumenci
UOKiK ukarał dwie znane polskie firmy odzieżowe. "Wełna jedynie na etykiecie"
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego