Kurs złotego oraz ceny obligacji nie zareagowały na decyzję Rady Polityki Pieniężnej i pozostały na podobnych poziomach jak dzień wcześniej. Przed decyzją RPP o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian kurs euro wynosił 3,2170 zł. Po południu za euro trzeba było zapłacić 3,2200 zł. Wpływ na decyzję RPP miał m.in. silny złoty, który pomniejsza inflację. Komunikat członków Rady nie wyklucza jednak późniejszych podwyżek stóp. Od początku roku złoty zyskał wobec euro ponad 10 proc.
W środę umocnił się natomiast kurs dolara wobec euro. To skutek publikacji raportu o wzroście liczby nowych miejsc pracy w USA w lipcu. Za euro płacono 1,5549 dolara, a dolar był wyceniany na 108,19 jena.
Dziś zostaną opublikowane dane o inflacji w strefie euro, co może mieć wpływ na kurs eurodolara. Para ta czeka również na dane o wzroście gospodarczym w USA.
W środę od rana ceny obligacji delikatnie wzrosły w porównaniu z poziomami z wtorku, jednak rynek polskiego długu również nie został zachwiany decyzją RPP. Rentowność obligacji dwuletnich w środę wynosiła 6,51 proc., rentowność pięciolatek i dziesięciolatek była na poziomach kolejno: 6,32 proc. i 6,27 proc.