Aktualizacja: 15.06.2015 10:38 Publikacja: 15.06.2015 10:38
Już ponad 2,7 mln Polaków jest członkami klubów fitness
Foto: 123rf.com
Prawie co drugi z przedstawicieli polskich klubów fitness spodziewa się w bieżącym roku wzrostu przychodów z prowadzonej działalności, a ponad 36 proc. z nich przewiduje, że jego przychody wzrosną w tym roku powyżej 7,5 proc. To dużo lepszy wynik niż przed rokiem, gdy na poprawę wyników liczyło jedynie 20 proc. ankietowanych- wynika z raportu „The European Health & Fitness Market 2015" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte wspólnie z organizacją EuropeActive. Według jego danych, na koniec 2014 roku liczba członków klubów fitness wzrosła w Polsce do 2,73 mln osób, czyli o ponad 10 proc. w porównaniu z końcem 2013. Łączne przychody polskich klubów fitness w tym okresie sięgnęły zaś 3,6 mld zł.
Czy stary, nieużywany już telefon da się jeszcze jakoś wykorzystać? I czy może on przyczynić się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom? Okazuje się, że tak! Już drugi rok T-Mobile i Szlachetna Paczka prowadzą akcję “Stare telefony działają cuda”. W sklepach operatora można oddać do oddać do recyklingu stary – także zepsuty - sprzęt, który często zalega w naszych szafach. AIm więcej telefonów przyniesiemy do recyklingu, tym większą pomoc finansową operator przekaże Szlachetnej Paczce. Gra jest warta świeczki, bo operator może przekazać na szczytny cel nawet 1 000 000 złotych!
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Najważniejsze wydarzenia i trendy przeszłego roku. Już 18 grudnia specjalny dodatek Perspektywy 2025.
Po raz drugi przedstawiciele świata medycyny, nauki, technologii i biznesu spotkają się podczas ogólnodostępnego wydarzenia online, by omawiać złożone pojęcie dobrostanu, który oddziałuje na różne obszary życia.
Przedsiębiorstwa w Polsce zaciskają pasa, zamrażają rekrutacje pracowników, ale nie oszczędzają na benefitach dla tych, których chcą zatrzymać i zmotywować.
Akcje operatora kart MultiSport zwyżkowały w czwartek nawet o ponad 11 proc., sięgając tegorocznych rekordów. Firma nie przestaje zaskakiwać inwestorów.
Stres, brak motywacji, wypalenie zawodowe w zespole? Remedium znajduje się w zasięgu ręki pracodawców.
Urząd zobowiązał operatora kart MultiSport do wprowadzenia działań zwiększających poziom konkurencji w branży fitness - podano.
Ponad 3 na 4 pracowników chce po zakończeniu pandemii pracować w modelu hybrydowym. A to oznacza, że pracodawcy muszą dopasować świadczenia pozapłacowe do nowej formuły pracy i aktualnych potrzeb zespołów. Benefity powinny więc być dziś elastyczne, dostępne online i mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychofizyczne.
Prywatna opieka medyczna, karty sportowe – wydatki na te oraz inne świadczenia dla zatrudnionych wzrosły w ubiegłym roku do niemal 11 mld zł.
Przybywa firm, które inwestują w dodatkowe świadczenia dla załogi. Rola benefitów będzie rosła, bo o coraz częściej pytają o nie kandydaci do pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas