Już wkrótce w ofercie firmy Polskie ePłatności pojawią się urządzenia typu mPOS - Ingenico iCMP. Umożliwiają one przekształcenie dowolnego smartfona lub tabletu z systemem Android bądź iOS we w pełni funkcjonalny terminal płatniczy. Ma to być propozycja dla małych przedsiębiorców, którym do tej pory nie opłacało się instalować terminala płatniczego. Przekonać mają ich do tego niskie koszty eksploatacji, prostota i kompaktowe rozmiary.
- Wprowadzenie na polski rynek urządzeń mPOS ma szansę rozpocząć prawdziwą rewolucję w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenie iCMP może być z powodzeniem wykorzystywane przez „początkujących" użytkowników – firmy nieposiadające doświadczenia w honorowaniu kart. Jest ono znacznie tańsze w eksploatacji niż terminale stacjonarne, a jego obsługa jest równie prosta, jak korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. Urządzenie iCMP będzie pierwszym szeroko dostępnym na polskim rynku mPOSem umożliwiającym akceptację płatności zbliżeniowych – mówi Piotr Waś, regionalny menedżer na Polskę, Węgry i kraje bałtyckie w Ingenico.
Projekt wspiera organizacja kartowa MasterCard, która w sierpniu ogłosiła, że dofinansuje mobilne terminale płatnicze dla punktów handlowo-usługowych z sektora MŚP. Jednorazowe wsparcie przy zakupie terminala mPOS może wynieść maksymalnie 65 euro. Środki będą przekazywane agentom rozliczeniowym kupującym urządzenia dla swoich klientów. Warunkiem uzyskania dopłaty jest możliwość akceptowania za pomocą urządzenia mPOS płatności zbliżeniowych.
-Stawiamy na takie terminale, ponieważ to właśnie transakcje zbliżeniowe są coraz chętniej stosowaną przez Polaków formą płatności za zakupy. Bardzo cieszą nas plany Polskich ePłatności, które jako pierwsze w kraju zaoferują swoim klientom urządzenia marki Ingenico spełniające warunki uzyskania dopłaty –mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard.
W lipcu firma Polskie ePłatności rozpoczęła program pilotażowy aplikacji mPeP z wykorzystaniem 50 urządzeń. Od 15 lipca przedsiębiorcy biorący udział w programie przeprowadzili za pomocą urządzeń mPOS 1691 transakcji, z czego aż 1133 stanowiły transakcje zbliżeniowe.