fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Michał Karnowski: Jan Dworak wolał chamów niż Telewizję Trwam

W Sieci Opinii
Zdaniem wicenaczelnego "Uważam Rze" szef KRRiTV - przyjaciel Bronisława Komorowskiego i jego nominat - przydzielając Esce koncesję na naziemną telewizję wybrał "drogę wspólną z duetem dwóch chamów"
Na portalu wpolityce.pl Michał Karnowski pisze:
Sprawa poniżających Ukraińców i Ukrainki wypowiedzi duetu Figurski/Wojewódzki sporo nam pokazała. Wiemy już co śmieszy tych, którzy "boją się PiS". Wiemy już, jaki jest gust i smak tych, którzy w swoich programach goszczą i całują po rękach Adama Michnika. Wiemy, jak bardzo cenią kulturę redaktorzy "Polityki".
Jednak Karnowski zwraca uwagę na "jeszcze jedno dokonane przy okazji odkrycie, które umyka w natłoku komentarzy":
Nie dziwota, mało kto korzysta bowiem jeszcze z naziemnej telewizji cyfrowej. I mało kto zerka na program ESKA TV, nadawany tam decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji obok innych kanałów zapewniających pluralizm, a więc także discopolo i powtórki produkcji TVN.
W ESKA TV także atrakcje - rankiem można tam obejrzeć popisy owego wulgarnego duetu. Wprost ze studia radiowego panowie niosą do domów swoją antycywilizację i "walkę z polskim kołtunem", jak to nazywają ich obrońcy. No, na chwilę przejdźmy na czas przeszły, zawieszono ich. Ale zapewne wrócą. W końcu Krajowa Rada z przewodniczącym Dworakiem nie po to tak "pluralizowała" listę nadawców, by teraz chłopcom, w tym najstarszemu nastolatkowi na świecie, niemal 50-letniemu Jakubowi Władysławowi Wojewódzkiemu, miała zrobić krzywdę.
To składa się na całość tego, "co ofiarował narodowi inteligent Jan Dworak jako strawę kulturalną na multipleksie":
I dlaczego nie dostała koncesji, choć się jej należała w sposób oczywisty, telewizja Trwam. Tam nie ma takiego chamstwa. Jakże więc tę stację popierać? Czyż Jakub Władysław Wojewódzki nie daje narodowi więcej?
I cytuje autoreklamę ESKA TV:
Wojewódzki i Figurski są zawsze w dobrej formie! Codziennie wkręcają i rozśmieszają od samego rana! Kto tym razem im podpadł? Sprawdźcie to koniecznie, oglądając Poranny W-F.
Po czym pointuje:
I tak zdaje się uważać także przyjaciel prezydenta Komorowskiego, przewodniczący Dworak. Bo inaczej zrobiłby przecież wszystko, by choć jedno miejsce dano innej, niosącej poważne i patriotyczne treści telewizji. Wybrał inną drogę, wspólną z duetem dwóch chamów
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA