fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Czy Aleksander Grad wybuduje elektrownię jądrową? - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrał Bartosz Mszyca
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Lotos i Orlen chcą szukać gazu łupkowego u wschodnich sąsiadów. Rząd Litwy ogłosił pierwszy w tym kraju międzynarodowy przetarg na koncesje na poszukiwanie niekonwencjonalnego surowca. Do wzięcia są dwie licencje – Silutes-Taurages o powierzchni niemal 1,8 tys. km kw. oraz Kudirkos-Kybartu o pow. 281 km kw. Tereny te przez geologów uznawane są za najbardziej perspektywiczne z punktu widzenia występowania złóż gazu łupkowego. Gdański koncern zamierza wziąć udział w przetargu na licencje poszukiwawcze na Litwie. Z kolei Orlen rusza po gaz łupkowy na Ukrainę.
:: "Gazeta Wyborcza": Grad na atom. - W ciągu najbliższych kilku dni poinformuję, czym będę się zajmował. Mogę tylko powiedzieć, że tych zadań, które chcę realizować, nie można pogodzić - i od strony prawnej i od strony fizycznej - z wykonywaniem mandatu posła. Stąd moja decyzja, aby ten mandat wygasić - powiedział Aleksander Grad, który jest posłem PO, a w poprzednim rządzie premiera Donalda Tuska przez cztery lata był ministrem skarbu. Według informacji gazety, potwierdzonych w źródłach w PGE oraz resorcie skarbu, Aleksander Grad będzie szefem PGE EJ 1 czyli spółki Polskiej Grupy Energetycznej. Spółka ma za zadanie wybudować pierwszą polską elektrownią atomową.
:: "Nasz Dziennik": Problemy litewskiej "atomówki". Budowa elektrowni atomowej na Litwie napotyka coraz większe trudności. Pomimo zapewnień litewskich polityków o braku zagrożeń realizacji tego projektu władze Łotwy zapowiedziały wycofanie swojej pomocy.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA