fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kiełbasa wyborcza? Grabarczyk stawia na salami

W Sieci Opinii
Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk rozpoczął swoją kampanię od zapewnienia, że przed Euro 2012 autostrada A2 będzie przejezdna. Przygotował także specjalną wizualizację swoich dokonań na... pizzy
Grabarczyk mówił:
Dziś rozpoczynam kampanię, także minister infrastruktury musi walczyć o poparcie wyborców. Biorąc pod uwagę potencjał, który został zaangażowany w tej chwili na odcinkach A i C autostrady A2, mogę powiedzieć, że będzie przejezdna. Opóźnienia na S14 nie są takie znaczące i gdy wizytowałem budowę w niedzielę, trwały na niej prace. To znaczy, że wykonawca chce te opóźnienia nadrobić, wie, że nie będzie taryfy ulgowej i wyegzekwujemy kary umowne.
Pytany przez dziennikarzy, czego się nie udało mu się zrealizować, stwierdził:
Niektóre inwestycje realizujemy trochę wolniej niż planowaliśmy. Ma na to wpływ także pewna ilość przyczyn niezależnych od rządu czy GDDKiA. Mieliśmy także przypadek, kiedy musieliśmy rozstać się z wykonawcami, tego także nie planowaliśmy.
Nie chciał jednak wystawić sobie oceny:
Dziś ocenę będą wystawiać wyborcy. Ja zdaję przed nimi sprawozdanie, mówię, co zrobiliśmy, mówię także o tym, czego nie udało się zrobić.
Grabarczyk spotkał się z dziennikarzami w pizzerii w centrum Łodzi i na tą okazję sztab PO zamówił specjalne „drogowe” pizze, na których umieszczono mapę budowanych w regionie dróg. Fragmenty autostrad A1 i A2 wykonano z plasterków salami, drogi ekspresowej S8 z zielonych oliwek, a S14 - posiekanej papryki. W każdy kawałek pizzy była wbita chorągiewka podkreślająca dokonania ministra. Mamma Mia.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA