fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Polskie sekrety w rosyjskich rękach. MON nie widzi problemu

W Sieci Opinii
Informacja to władza – tu wątpliwości mieć nie można. Szkoda tylko, że tajemnice polskiej armii wojsko przesyła satelitą rosyjskim
„Rzeczpospolita” podaje, że jeden z dwóch satelitów, z których korzystamy...
Jest własnością państwowego, rosyjskiego koncernu gazowego Gazprom. Przez tego ostatniego satelitę przesyłane są m.in. strategiczne informacje o działaniach polskich żołnierzy w Afganistanie. W tym o funkcjonowaniu tamtejszych komórek polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
Anonimowy oficer ABW komentuje:
Rosyjskie służby, które kontrolują Gazprom, wiedzą więc, gdzie przebywają osoby korzystające z telefonu satelitarnego. Znają częstotliwość i czas połączeń, a także numer, na który są one wykonywane. W rejonie działań wojennych takie informacje mogą decydować o życiu żołnierzy.
Leszek Pietrzak, były członek komisji weryfikacyjnej WSI, mówi:
Ludzie, którzy podjęli decyzję o zakupie takich urządzeń, powinni ponieść odpowiedzialność, bo stwarza to bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski.
Resort obrony problemu jednak nie widzi:
MON nie widzi w tej sprawie problemu, który wymagałby wyjaśnienia. (…) Łącza satelitarne stanowią jedynie platformę transmisyjną dla niejawnych systemów teleinformatycznych.
To nie pierwszy raz, gdy MON nie widzi problemu tam, gdzie widzą go inni. A podobno zmienił się minister...
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA