fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Prezes Kopeksu zrezygnował z funkcji

Krzysztof Jędrzejewski
Fotorzepa, Danuta Matloch
Krzysztof Jędrzejewski złożył rezygnację z funkcji prezesa Kopeksu - poinformowała spółka w komunikacie. Jędrzejewski ma wejść do rady nadzorczej spółki
- Zarząd powziął wiadomość o złożeniu w dniu 26 czerwca 2012 roku przez pana Krzysztofa Jędrzejewskiego oświadczenia o jego rezygnacji z dniem 26 czerwca 2012 roku z funkcji prezesa i członka zarządu Kopex. Jako powód swojej rezygnacji pan Krzysztof Jędrzejewski podał zamiar ubiegania się o wybór w skład rady nadzorczej Kopex siódmej kadencji - czytamy w komunikacie.
Krzysztof Jędrzejewski jest głównym udziałowcem Grupy Kopex. Funkcję prezesa spółki objął w styczniu 2012 r., kiedy to zastąpił na stanowisku Mariana Kostempskiego.
Krzysztof Jędrzejewski pozostający głównym akcjonariuszem Kopeksu potwierdził w rozmowie z „Rz", że firmą kierować będzie, zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, Andrzej Jagiełło („Rz" informowała jako pierwsza o tym planie) – dotychczasowy prezes Sandvik Mining and Construction. Jakiś czas temu zrezygnował z prezesury w tej firmie (tam z kolei na stanowisku prezesa zastąpił go Adam Zimny, dotychczasowy dyrektor finansowy).
Dziś odbyło się WZA i rada nadzorcza Kopeksu, Jędrzejewski wszedł w skład poszerzonej do 7 członków rady nadzorczej spółki.
Z Andrzejem Jagiełło nie udało się nam skontaktować – jest na urlopie.
Zdaniem Jędrzejewskiego to osoba, która ma usprawnić rozwój Kopeksu na rynkach międzynarodowych.
Kopex, producent sprzętu górniczego, miał 36,63 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2012 r. wobec 27,43 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 458,96 mln zł wobec 451,99 mln zł rok wcześniej.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA