fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wojciech Olejniczak: Niech zdecyduje społeczeństwo

W Sieci Opinii
Europoseł Wojciech Olejniczak z dalekiej Brukseli proponuje - wybierzmy przewodniczącego SLD razem. Zainspirowany francuską Partią Socjalistyczną zaapelował na swoim blogu o prawybory w SLD
Olejniczak pisze:
Coraz to nowych zwolenników zyskuje propozycja przeprowadzenia prawyborów na funkcję przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dzisiaj ja dołączam do tego grona. Z jedną małą modyfikacją. Referendum powinno być otwarte nie tylko dla członków Sojuszu, ale również dla wszystkich sympatyków SLD, czy szerzej dla wszystkich sympatyków lewicy w Polsce. Były szef SLD nawołuje:
Nie ograniczajmy się do grona działaczy. Do dyskusji o przyszłości lewicy wciągnijmy naszych sympatyków. Ten milion, który na nas głosował tym roku. Drugi milion, który głosował jeszcze w roku ubiegłym. I kolejne miliony, które mają lewicowe przekonania, ale z różnych przyczyn na SLD głosować nie chcą. Poznajmy te przyczyny, zapytajmy się, jakiej partii chcą. I co najważniejsze, pozwólmy im udzielić na to pytanie odpowiedzi! W prawyborach we Francji wzięło udział ponad 1,5 milionów osób. Jeśli udałoby się zorganizować podobne głosowanie w Polsce, nie liczylibyśmy na tłumy. Tydzień po wyborach poparcie dla SLD spadło do 4,5 procenta.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA