fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ewa Kopacz: Są tematy ważniejsze niż krzyż w Sejmie

W Sieci Opinii
Minister zdrowia Ewa Kopacz w radiu TOK FM nie chciała jednoznacznie potwierdzić, że będzie marszałkiem Sejmu, zasłaniając się tym, że wszelkie decyzje podejmie sam premier
Czy chce być nowym marszałkiem Sejmu?
Chciejstwo tu ma najmniej do powiedzenia. O tym zdecyduje Sejm, jak ja będę już oficjalnym kandydatem. Kto przeprowadzi reformy, gdyby Kopacz odeszła z resortu zdrowia:
Ten, który obejmie resort zdrowia, będzie w dużo bardziej komfortowej sytuacji niż ja. (...) Jest sześć gotowych nowych ustaw. Zastępca przychodzi i wprowadza je do Sejmu. Na temat Bartosza Arłukowicza, który miałby ją zastąpić, Kopacz mówi: Proszę mnie o to nie pytać. Każdy, kto będzie tak jak ja traktował pacjentów jako podmiot w systemie ochrony zdrowia, skracał kolejki, będzie dobry. Na razie nie zaprzątam sobie głowy spekulacjami. Zapytana, czy krzyż w Sejmie jest tematem zastępczym, odpowiedziała: Nie, każdy temat w Sejmie jest ważny. Ale są tematy ważniejsze, które dotyczą nas wszystkich. One mają pierwszeństwo. Głęboko wierzę, że ci, którzy trafili do Sejmu, to ludzie odpowiedzialni, wybrani nie z przypadku, którzy odpowiedzialnie będą układać priorytety. A dziś priorytetem są ustawa budżetowa i te zabezpieczające przed kryzysem światowym. Andrzej Halicki na temat kandydatury minister zdrowia powiedział dziś w Kontrwywiadzie w RMF FM: Rekomendując Kopacz na stanowisko marszałka, Tusk chciał wylać oliwę, żeby w Sejmie było trochę łagodniej. Kobieta zaradzi temu, co nam grozi. Dziś w „Super Expressie” wyliczono, że Donald Tusk pomoże Ewie Kopacz spłacić długi. W jaki sposób? Według tabloidu dzięki mianowaniu minister zdrowia na marszałka Sejmu, Kopacz zyska finansowo – co pozwoli jej spłacić kredyty. Ciekawe, że w rozmowie Kopacz nie chciała w żaden sposób pochwalić Bartosza Arłukowicza – czyżby miała zastrzeżenia do tej kandydatury?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA