fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Święczkowski i Barski nie zrezygnują

W Sieci Opinii
Krajowa Rada Prokuratury twierdzi, że zasiadanie w Sejmie bez zrzekania się stanowiska prokuratorskiego jest wbrew prawu. Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski deklarują jednak, że nie zrezygnują z funkcji prokuratorów w stanie spoczynku
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna wyraził taką samą opinię, jak Krajowa Rada Prokuratury.
Były szef ABW Bogdan Święczkowski odpowiada: Myślę, że jest to spowodowane strachem partii rządzącej przed uczciwymi prawnikami, którzy wreszcie mogliby skontrolować, co oni robią w rządzie, w służbach specjalnych. Krajowa Rada Prokuratury wydając dziś taką opinię kompromituje się, gdyż jest ona całkowicie sprzeczna z opinią sprzed trzech tygodni. No cóż, kompromitacja, kompromitacja organów władzy.
Dariusz Barski stwierdził, że również nie rezygnuje z funkcji prokuratora w stanie spoczynku. Nie ma takiego instrumentu prawnego, żebym mógł to zrobić. Gdyby Krajowa Rada Prokuratury wydała w trakcie kampanii wyborczej taką jak dziś opinię, wówczas prawdopodobnie nie kandydowałbym do Sejmu. Kilkanaście tysięcy osób zaufało mi i głosowało na mnie w wyborach parlamentarnych, dlatego kuriozalnym wydaje się dzisiaj uzasadnienie (...), że tamta uchwała była na czas wyborów, a teraz jest czas po wyborach. Zdaniem byłych prokuratorów o sprawie będzie musiał rozstrzygnąć Sąd Najwyższy.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA