fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jarosław Kaczyński: Grecja musi mieć prawo powrotu do drachmy

W Sieci Opinii
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej mówił o szczycie Unii Europejskiej. Nie chciał odpowiedać na pytania dotyczące Zbigniewa Ziobro ani mandatów prokuratorów w stanie spoczynku
Jarosław Kaczyński stwierdził:
Najważniejsza dla Polski, Europy, a nawet całego świata jest mowa o kryzysie euro i kryzysie finansowym. Otóż odbył się szczyt Unii Europejskiej, potem szczyt strefy euro. Nie podjęto decyzji, które powinny być podjęte – takie, które rozwiązują problem. Po pierwsze: redukcja długu o 65 procent, a nie o 50 procent. W ten sposób uzyskamy sytuację, w której Grecja będzie w stanie spłacić dług. Po drugie - Grecja musi mieć prawo powrotu do drachmy. Na temat negocjacji Polski w kwestii wejścia do strefy euro:
Nasze stanowisko jest znane, to byłoby ekonomiczne samobójstwo. Nie wiem, czym kieruje się pan Miller proponując takie rzeczy. To sfera PR, a nie sfera realna. Były wicepremier Paweł Szałamacha przedstawił propozycje PiS: Redukcja długu greckiego, tak jak jest to określone, czyli o 50 procent, jest daleko niewystarczająca. Chcemy usłyszeć stanowisko rządu PO-PSL w tej sprawie, bo na razie był on tylko obserwatorem tych procesów. Nie dlatego, że ich nie rozumie, ale dlatego, że przyjął taką strategię polityczną: płynięcia z głównym nurtem. Trzeba umieć sformułować własne zdanie w UE - jak Słowacja.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA