fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ruch Palikot ma 3 proc. poparcia, ale twierdzi, że... 20!

W Sieci Opinii
„Kompletny syf. Gdyby ktokolwiek z Ruchu Palikota postawił taki pomnik na Krakowskim Przedmieściu, tobyśmy wysłuchiwali, że obraziliśmy uczucia religijne” - mówił w Radiu Zet Janusz Palikot, komentując odsłonięcie w Kałkowie betonowego pomnika tupolewa
W sanktuarium w Kałkowie, z udziałem posła PiS Krzysztofa Lipca i senatora z tej partii Beaty Gosiewskiej, odsłonięto makietę tupolewa. Ma odlane z betonu skrzydła, pod którymi zamontowano koła z poloneza. W oknach makiety widnieje sześć portretów osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku.
Palikot znany z chamskiego obrażania pamięci zmarłych w katastrofie smoleńskiej skrytykował pomnik:
Kółka od poloneza, betonowe skrzydła, które nigdy nie polecą, bezguście całkowite. Robi się tym krzywdę pamięci ofiar katastrofy. To jest makabra na temat śmierci, w dodatku całkowicie pozbawiona norm estetycznych. Mam nadzieję, że to się nie okaże wirusowe i nie powstaną tysiące takich tupolewów.
Odniósł się także do sondaży CBOS dających jego partii jedynie 3 proc. poparcie:
W badaniu CBOS napisano, że Ruch Palikota popierają starzy ludzie na wsi. W dużych miastach - zero, młodzież - zero. No we wszystko mogę uwierzyć, ale nie w to. Według naszych badań Ruch Palikota ma 20 proc. poparcie, PiS ma 22 proc., Platforma – 26 proc., SLD – 10 proc. Taki jest mniej więcej układ sił.
Zdaniem Palikota badania telefoniczne nie oceniają preferencji wyborczych, ale bieżące nastroje wyborców:
Dziś żyjemy EURO. Tusk, syn Tuska, żona Tuska, wnuk Tuska, Komorowski i cała rodzina są na trybunach i media ciągle to pokazują. Atmosfera jest korzystna dla PO. Po EURO poparcie spadnie, wróci do normy.
A może spadnie także poparcie Ruchu Palikota? Czyli, co - zero?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA