fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca

Urlop z dzieckiem. I z nianią

sxc.hu
Znającej języki, wysportowanej opiekunce, która zgodzi się zajmować dziećmi na wczasach, trzeba zapłacić nawet 10 tys. zł
Rośnie liczba ofert pracy dla niań. Mają zaopiekować się dziećmi w czasie, gdy przedszkole ma letnią przerwę, albo podczas urlopu.
Z danych zebranych przez agencję Baby & Care wynika, że zainteresowanie pracą opiekunek w czerwcu i lipcu wzrasta o blisko 25 proc., a na pracujące wieczorami babysitterki o40 proc.
Zamknięte przedszkola i konieczność odwożenia dziecka do coraz to innej dyżurującej placówki powoduje, że rodzice wolą na wakacje zatrudnić nianię  - mówi Natalia Godlewska z Baby & Care.
Wzrost zainteresowania opiekunkami wynika także z ogłoszenia wyników rekrutacji do przedszkoli i żłobków. - Rodzice, którzy dowiedzieli się, że ich dziecko nie zostało przyjęte, już teraz poszukują opiekunek, które zajmą się nim od września  - mówi Anna Karcz zportalu Niania. pl.
Według Natalii Godlewskiej coraz częściej poszukiwane są opiekunki, które nie tylko zajmą się dzieckiem w mieście, ale także wyjadą z rodziną na wczasy.
Zdaniem Magdaleny Rosochackiej-Gmitrzak, socjologa rodziny z UW, rodziny będą coraz chętniej korzystały podczas urlopów z pomocy niań.  - Kiedyś wyjeżdżało się w dużych grupach, dziś są to wyjazdy kameralne. Dlatego rodzice, gdy chcą odpocząć, wynajmują nianię - tłumaczy.
Najwięcej „wakacyjnych" niań szukają rodzice z Warszawy.
Do opieki nad dzieckiem w wakacje rodzice najchętniej zatrudniają studentki lub absolwentki, które znają języki obce.  - Muszą też mieć coś wspólnego ze sportem  - grać w tenisa czy jeździć konno. Tak, aby dziecko mogło aktywnie spędzać czas - tłumaczy Godlewska.
Chętnych do pracy nie ma jednak wielu.  - Studentki same wyjeżdżają na wakacje  - wyjaśnia Anna Karcz. - Ale jeśli ktoś chce przez lato dorobić, pracę znajdzie łatwo.
Ile można zarobić? Niania tylko do opieki nad dzieckiem dostaje miesięcznie ok. 2 tys. zł. Lepiej wykwalifikowana guwernantka ma szansę na 6 tys. zł. Jeśli w grę dodatkowo wchodzi wyjazd z rodziną, wynagrodzenie idzie w górę nawet do10 tys. zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA