fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Technologia hybryd Toyoty dla BMW

Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Toyota planuje udostępnić BMW swoją technologię napędu hybrydowego w ramach rozszerzania partnerskiej współpracy – ujawnił dziennik „Nikkei"
Prezes Toyoty, Akio Toyoda i BMW, Norbert Reithofer wezmą udział w konferencji prasowej w tym tygodniu w Niemczech, aby ogłosić o nowym projekcie, który rozszerzy współpracę obu firm, zapoczątkowaną grudniową umową dotyczącą silników wysokoprężnych i baterii elektrycznych – podał dziennik nie ujawniając swych źródeł.
W grudniu BMW zgodził się dostarczać od 2014 r. europejskim fabrykom Toyoty silniki Diesla i współpracować w pracach badawczo-rozwojowych nad bateriami litowo-jonowymi dla aut elektrycznych.
Firma motoryzacyjna z Monachium ma już spółkę j.v. z PSA Peugeot Citroen pracującą nad komponentami do pojazdów elektrycznych, ale pojawiły się wątpliwości, czy przetrwa po związaniu się Francuzów z Oplem.
Duże firmy samochodowe muszą liczyć się z ogromnymi kosztami prac badawczo-rozwojowych, aby sprostały surowszym normom emisji spalin i wyśrubowanym normom zużycia paliwa. To przyspieszyło  umowy o współpracy dawnych rywali – powstało nawet określenie kooperencji –Nissana z Renaultem, Nissana z Daimlerem, Fiata z GM, czy Toyoty z BMW.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA