fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Politycy krytykują Kubę Wojewódzkiego za żart o Ukrainkach

Niesmaczny żart Kuby Wojewódzkiego wywołał w mediach burzę
Fotorzepa, Pasterski Radek PR Pasterski Radek
Audycja radiowa, w której Kuba Wojewódzki i Michał Figurski w formie żartu zasugerowali brutalne potraktowanie ukraińskich pomocy domowych jako „rewanż" za lepszy występ Ukrainy w Euro 2012, wywołała prawdziwą burzę. Polityków zjednoczyła krytyka skandalu
Goście programu Moniki Olejnik "7 Dzień Tygodnia" ostro odnosili się do żartu Kuby Wojewódzkiego, który zasugerował „wyrzucenie i zgwałcenie" zatrudnionych przez Polaków Ukrainek, po tym, jak ukraińscy piłkarze lepiej pokazali się w fazie grupowej Mistrzostw Europy niż reprezentacja Polski. W studio Radia ZET zgodnie oceniono, że Wojewódzki i Figurski powinni przeprosić.
- Jestem porażona tymi sformułowaniami. Nie przekonują mnie tłumaczenia, że oni mówią w cudzysłowie, że oni chcą przywołać polskie stereotypy. Ci panowie powinni skończyć z tego typu żerowaniem na istniejących stereotypach ras, płci, czy narodowości. To skandaliczna wypowiedź – mówiła Wanda Nowicka z Ruchu Palikota.
Z kolei Marek Siwiec z SLD przyznał, że „dawno nie był tak wkurzony, jak kiedy przeczytał te siedem linijek".
– Coś takiego mógł powiedzieć ktoś, kto jest wyjątkowym arogantem jeśli chodzi o delikatne relacje polsko-ukraińskie. I tu nie chodzi o Wołyń, historię, UPA, tylko o godne potraktowanie setek tysięcy ludzi, którzy u nas pracują. Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota. Powinno paść dosadne słowo przepraszam – tłumaczył wiceprezes SLD. – Mi jest wstyd – dodał.
Rzecznik prasowy PiS, Adam Hofman przypomniał, że zarówno Kuba Wojewódzki, jak Michał Figurski wspierali Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego w czasie wyborów i byli w komitetach poparcia.
– Nie jestem w stanie zrozumieć, kto podjął decyzję o tym, że pan Figurski, który ma zarzuty prokuratorskie za rasistowskie wypowiedzi, prowadził mecze polskiej reprezentacji podczas turnieju UEFA, która walczy z rasizmem. Tu wielkie reklamy „Respect", a tu wychodzi pan Figurski z mikrofonem i jest zaśpiewajłą przed meczem polskiej reprezentacji. To skandaliczne słowa – ocenił Hofman.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA