fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Przełom w sprawie "chłopca z Cieszyna". Zatrzymana matka

Fotorzepa, Tom Tomasz Jodłowski
Policja w Będzinie zatrzymała dwie osoby w związku ze śmiercią 1,5 - rocznego chłopca, którego ciało znaleziono w 2010 roku w stawie w Cieszynie. Jedną z nich jest matka
Bielska Prokuratura Okręgowa poinformowała dziś, że policjanci poszukują rodziny z Będzina na Śląsku, która może mieć związek ze znalezionym ponad dwa lata temu ciałem małego chłopca. Jego tożsamości dotąd nie udało się ustalić.
Sprawą policja zajęła się dwa tygodnie temu, gdy sąsiadka rodziny zgłosiła, że od dłuższego czasu nie widziała dziecka sąsiadów. Rodzice odpowiedzieli, że dziecko jest chore i przebywa w szpitalu, jednak dochodzenie policji tego nie potwierdziło.
Policjanci w domu znaleźli zdjęcia chłopca, którego podobieństwo do "chłopca z Cieszyna" jest uderzające.
Pracownicy pomocy społecznej odwiedzili rodzinę w 2009 roku, gdyż chłopiec nie miał szczepień obowiązkowych. Już wtedy dziecka nie było w domu.
W tej sprawie zatrzymano dwie osoby. Jedną z nich jest kobieta, która przyznała, że jest matką znalezionego w Cieszynie chłopca, a drugą - jej konkubent.
Bielska Prokuratura Okręgowa poinformowała, że materiały od śledczych z Będzina są  weryfikowane. W  szczególności starają się potwierdzić, czy urodzony pięć lat temu chłopiec jest tym, którego ciało zostało znalezione w Cieszynie.
Bezsporną podstawą ustalenia może być badanie DNA. W przypadku potwierdzenia tożsamości dziecka śledztwo zostanie podjęte - podała w komunikacie bielska prokuratura.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA