fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Przewodniczący syryjskiego KOl nie wjedzie do Londynu

Wielka Brytania odmówiła wizy przewodniczącemu syryjskiego komitetu olimpijskiego. Ostateczna decyzja leży w gestii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, ale Londyn spodziewa się, że MKOl przychyli się do jego stanowiska.
Brytyjski rząd już w maju, po masakrze ponad stu cywilów w Houla,  ostrzegał, że może odmówić wiz przedstawicielom władz syryjskich. Odmowna decyzja w sprawie podania o wizę szefa syryjskiego komitetu olimpijskiego zapadła na wspólnej naradzie przedstawicieli brytyjskich ministerstw spraw zagranicznych, wewnętrznych oraz kultury, mediów i sportu i dziś rano została przekazana organizatorom Igrzysk.
Brytyjczycy twierdzą, że generał Mowaffak Joumaa jest bardzo blisko związany z reżimem prezydenta Bashara Assada, otwarcie potępianym przez Londyn za przemoc wobec opozycji w Syrii. ONZ oblicza liczbę ofiar półtorarocznych zajść na 10 tysięcy.
Władze w Damaszku twierdzą, że zginęło 6 tysięcy i składają winę na ugrupowania terrorystyczne.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski może uchylić decyzję rządu w Londynie. W przeszłości MKOl wielokrotnie przeciwstawiał się wiązaniu sportu z polityką, ale wydaje się, że w tym przypadku zgodzi się z decyzja brytyjskich władz.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA