fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

Wisła otwarta dla ludzi

Na barce „Herbatnik” będzie działał bar, wokół plaża z leżakami, boiska, a później scena na wodzie
archiwum „kajaki, leżaki”
Po Nowym Życiu blisko rzeki powstaje kolejny klub – Kajaki, Leżaki. A jutro na Podzamczu Wianki
Kolejne ciekawe miejsce będzie działać blisko rzeki. W przyszłą sobotę przy kanałku, biegnącym  na tyłach dawnej  siedziby straży miejskiej przy ul. Czerniakowskiej,  zostanie otwarty nowy klub Kajaki, Leżaki.
– To wyjątkowo urokliwe miejsce. Kilka minut od centrum, a można się poczuć jak na wakacjach. Nie trzeba wcale wyjeżdżać z Warszawy – opowiada Piotr Lipka, współwłaściciel nowego klubu i m.in. słynnych Huśtawek z Brackiej.
Do nowego klubu  najłatwiej  trafić,  idąc przedłużeniem ulicy Łazienkowskiej, za ul.?Czerniakowską w kierunku Wisły. – Gdy ta droga skręci w lewo, będzie tam nowe miejsce  – opowiada Piotr Lipka.
Na kanałku w zaparkowanej barce „Herbatnik" fundacji Ja Wisła zostanie uruchomiony dwustronny bar. Wokół będzie plaża, a na niej leżaki. Poza tym będzie można  poleżeć na trawie, pograć w bule, piłkę nożną czy siatkową, pojeździć  na rowerze czy pójść na spacer. – W ciągu dnia jesteśmy otwarci na rekreację, a wieczorami na zabawę. Na miejscu serwowane będą m.in. grillowane świeżo złowione ryby – zachęca Piotr Lipka.
W lipcu przy klubie ma zacząć działać  scena na wodzie, na której będą się odbywać koncerty. Już teraz na miejscu będzie można wypożyczyć kajaki, poza tym specjalna barka będzie łączyć  ten klub z Cudem nad Wisłą i Nowym Życiem. Ten ostatni został uruchomiony  w ub. tygodniu.
Znalazło się tam m.in. boisko do badmintona, minipiłki nożnej czy koszykówki ulicznej, a także rampy dla rolkarzy. Wymalowano też pola do gier w klasy czy twistera. Na miejscu można również pograć w szachy.
– W ten weekend planujemy imprezę „Otwarcie lata", którą oficjalnie zainaugurujemy działalność naszego nowego klubu  – mówi Przemek Dziubłowski, współwłaściciel Nowego Życia i Cudu nad Wisłą.
W sobotę odbędzie się tam  Red Bull Sprint & Skid, a w niedzielę taneczna jamajsko-kubańska zabawa pełna rozmaitych pokazów, warsztatów i koncertów.
Przemek Dziubłowski  cieszy się z otwierania nowych klubów nad i blisko rzeki, która jeszcze trzy lata temu była odcięta od miasta. – Takie miejsca ożywiają  tę okolicę. Nie jesteśmy konkurencją, bo każdy z tych klubów ma  inną ofertę, a ta różnorodność jest dobra dla warszawiaków – uważa współwłaściciel Nowego Życia.
W piątek w Mieście Cypel hiphopowa impreza  „A pamiętasz jak?". Wystąpią m.in. DJ?Hubson czy Dj Deszczu Strugi.
W sobotę, w wigilię świętego  Jana, coroczne Wianki na Podzamczu. Od godz. 20 zaczną się  tam koncerty.?Wystąpi m.in. Katie Melua, L.U.C, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, a także  zespoły Wilki i Myslovitz. A przed samą  północą odbędzie się 12-minutowy pokaz sztucznych ogni. Na niebie pojawią się obrazy wianków świętojańskich i kwiatów paproci.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA