fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Sekretarz generalny poszukiwany

Fotorzepa
Polska Izba Turystyki ogłosiła konkurs na stanowisko sekretarza generalnego. - Szukamy prężnego menedżera, który ma też zdolności medialne - mówi prezes PIT Paweł Niewiadomski
Kadencja poprzedniego sekretarza generalnego PIT skończyła się wraz z upływem kadencji władz organizacji. Ostatnio funkcję tę pełnił Józef Ratajski.
Od kandydata wymaga się wykształcenia wyższego, co najmniej 5-letniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym, wiedzy o PIT, znajomość branży turystycznej i regulującego jej działanie prawa oraz biegłej znajomości przynajmniej jednego języka obcego.
Sekretarz generalny zatrudniony będzie na kontrakcie menedżerskim, dostanie służbowy laptop i telefon, a także „możliwość rozwoju osobistego w prężnej organizacji biznesowej".
Kandydaci mogą składać aplikację do 21 czerwca. Wybrani zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Cały proces wyłaniania sekretarza ma się zakończyć w pierwszej połowie lipca.
- Chciałbym, aby był to ktoś o zdolnościach menedżerskich. Idealna byłaby osoba znająca się na pozyskiwaniu funduszy, w tym unijnych - mówi prezes PIT Paweł Niewiadomski. - W tej kadencji powinna nastąpić profesjonalizacja działania izby. Chcemy zatrudniać ludzi, którzy będą wprowadzać w życie wizje prezydium.
- Byłoby świetnie, gdyby kandydat znał się przy tym na komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej - dodaje prezes, który już wcześniej zapowiadał (czytaj też "Prezes, który lubi śpiewać"), że chciałby poprawić obieg informacji w PIT - nie tylko od władz organizacji do jej członków, ale także w drugą stronę. Niewiadomski myśli też o zatrudnieniu rzecznika prasowego, by "uporządkować relacje z mediami".
Sekretarz generalny to jedyna funkcja we władzach PIT etatowa, a więc płatna. Pozostali członkowie prezydium pełnią funkcje społecznie. Ile zarobi więc nowy sekretarz? - Wiem oczywiście, ile zarabiał poprzedni sekretarz, ale tego nie mogę powiedzieć - mówi Niewiadomski. - Natomiast nie wiem, ile będzie zarabiać nowy, bo tego jeszcze nie ustaliło prezydium. Chcemy się nad tym zastanowić w przyszłym tygodniu, myślę że to będzie rynkowa płaca dyrektora generalnego jakiejś instytucji publicznej.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA