fbTrack

Polityka

Ministerstwo Sportu: trzecia liga hokeja istnieje

Fotorzepa, Łukasz Solski Łukasz solsk solsk
Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało dziś komunikat, w którym oświadczyło, że jednak istnieje trzeci szczebel hokejowych rozgrywek hokejowych.
To odpowiedź na żarty internautów i dziennikarzy z minister Joanny Muchy, która w rozmowie z Konradem Piaseckim z RMF FM stwierdziła, że jej resort zajmuje się problemami III ligi hokeja na lodzie. "Za trzecioligowy hokej to niech się pani nie bierze, bo tej ligi nie ma" - odpowiedział dziennikarz.
Dziś ministerstwo tryumfalnie informuje o wznowieniu  - po 31 latach - rozgrywek II ligi hokejowej, "które de facto są trzecim szczeblem rywalizacji ligowej w naszym kraju". Jak dowiadujemy się z komunikatu, w rozgrywkach udział biorą takie drużyny jak Dzikie Krokodyle Poznań, TMH Żółwie Piła i KH Wilki Śrem. Komunikat ministerstwa
Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje, że w sezonie 2011/2012 - po 31 latach - wznowiono rozgrywki II ligi hokeja na lodzie, które de facto są trzecim szczeblem rywalizacji ligowej w naszym kraju (Polska Liga Hokejowa - I liga - II liga). W rozgrywkach II ligi hokejowej, powstałej na bazie Wielkopolskiej Ligi Hokejowej, a organizowanej przez Polski Związek Hokeja na Lodzie, grają Dzikie Krokodyle Poznań, HC Poznań, KH Wilki Śrem, Mamuty Poznań, PTH Poznań, TMH Żółwie Piła, WTH Wrocław oraz WTH Września.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL