fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Miasto ukarze ekipę serialu „PitBull”

Nawet 50 tys. zł mogą zapłacić filmowcy, którzy na dziko zajęli tunel pod rondem Zesłańców
Do skandalicznej sytuacji doszło w piątek po południu. Filmowcy z nadawanego w publicznej telewizji serialu „PitBull” dostali zgodę na zamknięcie tunelu pod rondem Zesłańców Syberyjskich po godz. 22, tymczasem weszli do niego już po godz. 15.
W czasie popołudniowego szczytu Al. Jerozolimskie sparaliżował gigantyczny korek. Pokonanie odcinka między Blue City i rondem Zesłańców zajmowało 40 minut. Wściekli kierowcy już w piątek wydzwaniali na policję, do biur w ratuszu i stołecznych redakcji. Złość nie minęła im do poniedziałku. Wczoraj jeden z nich telefonicznie obrzucał wyzwiskami miejskiego inżyniera ruchu.
Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken tak tłumaczy sytuację: – Ekipa filmowała zajęła ulicę wbrew wcześniejszym ustaleniom. Tym samym dopuściła się samowoli, paraliżując w piątkowe popołudnie część miasta – mówi. Dopiero po godz. 19.30 bohaterów serialu o policjantach wyprosili z tunelu strażnicy miejscy. Teraz ZDM zapowiada nałożenie kar na filmowców za nielegalne zajęcie pasa drogi. Kara może sięgnąć 50 tys. zł. Serial jest emitowany w TVP. Rzeczniczka tej instytucji Aneta Wrona nie chciała komentować zajścia. Odpisała „Rzeczpospolitej”, że producentem serialu jest grupa ATM i do niej należy kierować wszelkie zastrzeżenia.Dlaczego filmowcy weszli do tunelu siedem godzin przed czasem? Anna Skowrońska z ATM twierdzi, że zawinił człowiek. Kierownik produkcji „PitBulla” miał bowiem... błędnie odczytać godzinę rozpoczęcia zdjęć. – Przepraszamy wszystkich uczestników ruchu. Dołożymy wszystkich starań, żeby w przyszłości nie popełnić podobnego błędu – zapewnia Skowrońska.Według naszych informacji ekipa może mieć w przyszłości kłopoty ze zgodą na nagrywanie na warszawskich ulicach. – Jak są tacy hej do przodu, to niech kręcą na wsi. Najlepiej z ekipą „Plebanii” – mówi anonimowo jeden z wysokich rangą urzędników ratusza.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA