fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Deweloperzy najbardziej rozpoznawalni

Rzeczpospolita
Spółki J.W. Construction, Budimex Nieruchomości i Dom Development to najbardziej rozpoznawalne marki deweloperskie w stolicy. Tak wynika z badań Nowy Adres i Millward Brown SMG/KRC.
Wyniki znalazły się w raporcie zatytułowanym „Polski rynek mieszkaniowy 2007”. Na kolejnych pozycjach znalazły się Spółdzielnia Mieszkaniowa Włodarzewska, Echo Investment, Rogowski Development, Edbud, Eko Park, Prokom i Dolcan.
– Nowy Adres i Millward Brown SMG/KRC przeprowadziły badanie rynku mieszkaniowego w pięciu największych miastach w Polsce: w Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Przeanalizowano m.in. znajomość oraz ocenę firm deweloperskich i pośredników w obrocie nieruchomościami – mówią przedstawiciele firmy. Najbardziej rozpoznawalną marką wśród deweloperów w stolicy jest J.W. Construction. Spółka otrzymała 54 proc. wskazań w kategorii znajomość spontaniczna i aż 72 proc. wskazań w kategorii znajomość wspomagana (przy sugestiach ankieterów – red.). – Na sukces J.W. Construction wpłynęła liczba zrealizowanych inwestycji – mówią przedstawiciele firmy badawczej. Drugą pozycję zajął Budimex Nieruchomości, który działa w trzech polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. W stolicy firma otrzymała 26 proc. wskazań w kategorii znajomość spontaniczna marki oraz 45 proc. w kategorii znajomość wspomagana. W pozostałych miastach badani również często wskazują na tego dewelopera. W Poznaniu i Krakowie zajmuje on drugie miejsce – odpowiednio z 34 proc. oraz 29 proc. wskazań respondentów. Trzecią najbardziej rozpoznawalną marką deweloperską w stolicy jest Dom Development SA. Działa głównie na terenie Warszawy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA