fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Krzysztof Ziemiec wyrzucony z TVP?

ROL
Przed południem władze telewizji podziękowały prezenterowi. Po południu już chciały z nim rozmawiać o dalszej współpracy
Telewizja Polska nie przedłuży kontraktu z Krzysztofem Ziemcem, dziennikarzem "Wiadomości" TVP 1 – ta informacja gruchnęła  przed południem. Po kilku godzinach okazało się jednak, że Ziemiec prawdopodobnie w "Wiadomościach" zostanie. – Chyba kierownictwo nie spodziewało się, że sprawa wywoła taką burzę w Internecie i w zespole "Wiadomości". Nagle więc zaczęto się z niej rozpaczliwie wycofywać, a teraz nikt nie chce się przyznać do jej podjęcia – mówi "Rz" jeden z pracowników TVP.
Ziemca o zwolnieniu miał poinformować szef "Wiadomości" Karol Małcużyński. Umowa znanego prezentera wygasa 17 grudnia, TVP postanowiła jej nie przedłużać – miał usłyszeć Ziemiec. Wręczono mu aneks do umowy zawierający informację o nieprzedłużeniu kontraktu.
Informacja o jego zwolnieniu wywołała oburzenie całej ekipy serwisu. Ziemiec jest bowiem twarzą "Wiadomości" i jednym z najlepiej ocenianych przez widzów prezenterów (w tym roku otrzymał TeleKamerę).
Sam Ziemiec nie chciał komentować sprawy.
TVP też nie od razu się do niej odniosła. "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam" – usłyszeliśmy początkowo od rzeczniczki TVP Joanny Stempień-Rogalińskiej. Niebawem jednak pojawiły się informacje, że żadne formalne decyzje w sprawie Ziemca nie zapadły, a to, co mu przekazano, nie zostało uzgodnione ani z zarządem TVP, ani z prezesem Juliuszem Braunem. I że wszystkim zależy na tym, by w telewizji nadal pracował. Kto zatem podjął tę decyzję? Nie do końca wiadomo.
Szef TVP 1Andrzej God- lewski nie komentuje sprawy.
Kierownictwu TVP zależy teraz na wyciszeniu zamieszania. – Prezes Braun postanowił zaprosić redaktora Ziemca na spotkanie, którego tematem będą warunki jego dalszej współpracy z Telewizją Polską – mówi Stempień-Rogalińska.
Krzysztof Ziemiec z TVP jest związany od siedmiu lat. Od grudnia 2009 r. prowadził "Wiadomości". Wrócił wówczas do pracy po półtorarocznej przerwie spowodowanej ciężkim poparzeniem. Wcześniej pracował m.in. w radiowej Trójce, TVN 24 i Telewizji Puls.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA