fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

JSW: inwestycja w szyb w kopalni Zofiówka opóźniona

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski
Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Warta ponad 180 mln zł inwestycja w szyb w kopalni JSW Zofiówka, którą realizuje Kopex, została wstrzymana i może się opóźnić o pół roku - poinformował w rozmowie z "Parkietem" Jarosław Zagórowski, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej
- Na głębokości 300 m natrafiliśmy na wodę, której spodziewaliśmy się dopiero na głębokości 700 m. Musieliśmy przerwać pracę, by zabezpieczyć szyb - wyjaśnił Zagórowski.
Sprawą zajmują się biegli m.in. z Ukrainy i Anglii, JSW czeka na ich ekspertyzy (muszą wybrać odpowiednią technologię zabezpieczeń). Kopex nie wyklucza zmian w kontrakcie z JSW w sprawie szybu.
- Inwestycja może się opóźnić o pół roku - przyznał Zagórowski. Zapewnił jednak, że nie będzie to miało wpływu na wydobycie węgla w kopalni Zofiówka.
- Prace wydobywcze w nowym polu Bzie ruszą zgodnie z planem. Tyle, że na początku wydobycie realizowane będzie za pomocą już istniejącej infrastruktury - powiedział.
Dodał, że ma nadzieję, iż prace przy szybie zostaną wznowione jeszcze w tym roku. Kopex przyznaje, że jeśli będę ekspertyzy - będzie to możliwe.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA