fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Rosja w WTO do końca roku

Dmitrij Miedwiediew
Bloomberg
Iwona Trusewicz
To już pewne. Rosja i Gruzja za pięć dni podpiszą porozumienie otwierające Rosji drzwi do Światowej Organizacji Handlu. Po 18 latach negocjacji
Porozumienie w sprawie trójstronnego monitoringu ruchu towarów w Abchazji i Ostetii Południowej zostanie podpisane podczas posiedzenia grupy roboczej 10-11 listopada w Genewie.
- Walczyliśmy o międzynarodowy monitoring abchaskiego i ostetyńskiego odcinka granicy od 1992 r i w końcu to osiągnęliśmy - przyznał w telewizji prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili.
Monitoring granic będzie prowadzony przez niezależną firmę, którą wynajmą Szwajcarzy.
- Jesteśmy zadowoleni, że ostatecznie Gruzja zgodziła się na to rozwiązanie i porozumienie zostało osiągnięte - przyznał szef delegacji rosyjskiej Michaił Miedwiedkow.
Podczas spotkania 10-11 listopada mają być też dopracowane szczegóły przyjęcia Rosji, które oficjalnie nastąpiłoby 15-17 grudnia podczas corocznej sesji Światowej Organizacji Handlu (WTO).
Im bliżej tej daty, tym Rosjanie ostrożniej wyrażają optymizm. Miedwiedkow zapowiedział, że w najbliższy poniedziałek rozpocznie się jeszcze ostatnia nieformalna tura rozmów, podczas której nastąpi ostateczne dopracowanie dokumentów akcesyjnych.
Rosja starała się o wejście do WTO od 1992 r. Będzie 154 członkiem organizacji.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA