fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Biurowce w Warszawie - oferty najmu

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Coraz więcej biur deweloperzy chcą wynająć w trakcie budowy lub nawet przed jej rozpoczęciem
- W Warszawie w budowie znajduje się dziś blisko 600 tys. mkw. nowych biur. Coraz więcej ofert najmu dotyczy powierzchni z terminem oddania w latach 2012 – 2013.
- Między innymi do wzięcia jest ponad 13 tys. mkw. biur w Danteksie, który za dwa lata zostanie oddany do użytku przy ul. Wolskiej na Woli. Minimalny moduł do wynajęcia to 400 mkw.
Ofertowe stawki czynszu są dość atrakcyjne, bo wynoszą 13,5 euro za mkw., a koszty eksploatacji oszacowano na ok. 3,5 euro za mkw. miesięcznie.
- W Menolly Business Parku, projekcie, który ma być gotowy również w 2013 r., czeka ponad 21 tys. mkw. powierzchni. Biurowiec powstaje przy ul. Zajęczej (w Śródmieściu). W tym przypadku miesięczna ofertowa stawka najmu metra kwadratowego biura to 19 euro. Minimalne powierzchnie i opłaty eksploatacyjne są ustalane indywidualnie z klientami.
- Najwyższe czynsze w Warszawie wynoszą około 30 euro za mkw. miesięcznie.
Np. w modernizowanej kamienicy z XIX w. przy ul. Próżnej (budynek Le Palais) za półtora roku będzie można wynająć biura za 28 – 29,5 euro za mkw. Do zagospodarowania jest ponad 2,7 tys. mkw.
- Podobne stawki obowiązują w odrestaurowanej w 2005 r. kamienicy o nazwie Royal Trakt Offices, znajdującej się w Śródmieściu w Al. Ujazdowskich.
Tu na najemców czeka ok. 200 mkw. pow. (najmniejszy moduł to ok. 50 mkw.). Czynsz wynosi 28 euro za mkw., a opłata eksploatacyjna niecałe 6 euro za mkw.
- Najniższe czynsze w  Warszawie wynoszą ok. 12 euro za mkw. Za tyle jest np. do wynajęcia powierzchnia w biurowcu Puławska 366 (na Ursynowie). Na najemców czeka prawie 3,5 tys. mkw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA