fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tusk: nie wyjeżdżam na urlop

Donald Tusk
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Paweł Majewski
Donald Tusk nie odpocznie po trudach kampanii wyborczej. Media podawały, że pojedzie do Grecji. Premier dziś to zdementował
O urlopie w Grecji pisał tygodnik "Wprost". Temat podchwyciły inne media. Głos w sprawie zabrał rzecznik rządu. „Donald Tusk nie wyjeżdża na urlop do Grecji, ani do żadnego innego kraju. Nie planuje w najbliższych tygodniach żadnego urlopu" – napisał  serwisie społecznościowym Paweł Graś.
Dziś do doniesień medialnych odniósł się szef PO. - Nie wyjeżdżam na urlop, ponieważ słyszę w radiu, telewizji i w gazetach, że wyjeżdżam na urlop. Do Grecji nawet już mnie ktoś wysłał. Nie do Grecji, ale w sprawie Grecji i nie na urlop, tylko do Brukseli - ironizował. Wskazał, że decyzja nie była dla niego łatwa. - Moja małżonka nie jest z tego powodu może zachwycona. Ale chciałbym ten temat już uciąć ostatecznie -  dodał.
W styczniu tego roku premier był we włoskich Dolomitach. Wypoczynek został zakłócony kiedy Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) opublikował raport dotyczący katastrofy smoleńskiej. Szef rządu przyjechał na jeden dzień i wrócił do Włoch. Nie ustrzegł się jednak krytyki. Nawet jego partyjny kolega, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna ocenił, że premier spóźnił się z reakcją. Podobnie ocenili to Polacy. W sondażu przeprowadzonym wtedy przez SMG/KRC dla TVN24, 43 proc. badanych stwierdziło, że Tusk źle zareagował na publikację raportu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA