fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Za ile używane mieszkania w Warszawie

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Sprzedający lokale z drugiej ręki w Warszawie godzą się na coraz większe upusty
- Średnia cena ofertowa mieszkań, które zostały ostatnio sprzedane na warszawskim rynku wtórnym, oscylowała na poziomie ok. 8 tys. zł za mkw., a transakcyjna wynosiła ok. 7,7 tys. zł. Daje to przeciętny upust rzędu ponad 6 proc.
- Średnia powierzchnia kupowanych mieszkań wynosi ok. 51 mkw., przy czym najmniejsze kawalerki wzbudzające zainteresowanie liczą 28 mkw., a największe lokale liczą ponad 120 mkw. Na te ostatnie sporadycznie jednak są chętni. - Klienci głównie kupują mieszkania o pow. 30 – 40 mkw. oraz 50 – 60 mkw.
- Najtańsze mieszkanie sprzedane w ciągu miesiąca w MLS (czyli systemie wielokrotnego oferowania nieruchomości) to 28-metrowa kawalerka na Bielanach przy ul. Kochanowskiego. Kosztowała 210 tys. zł (ok. 7,6 tys. zł za mkw.). Sprzedawca nie zgodził się na żaden upust. - Na rynku rośnie liczba transakcji ze sporą różnicą między stawką ofertową i transakcyjną. Z danych MLS wynika, że sprzedawcy schodzą z ceny nawet o ok. 20 proc. Np. duże, czteropokojowe lokum o pow. ponad 110 mkw. na Ochocie przy ul. Wawelskiej oferowano za niemal 1,2 mln zł (10,3 tys. zł za mkw.), sprzedano je za 930 tys. zł (8,3 tys. zł za mkw.) – co daje ok. 19-proc. upust.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA