fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kaczmarek: zeznania Ziobry obciążają Jarosława Kaczyńskiego

Janusz Kaczmarek
Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
- Zbigniew Ziobro wybiela siebie i pogrąża w zeznaniach Jarosława Kaczyńskiego - twierdzi były szef MSWiA Janusz Kaczmarek
Rzeszowska prokuratura bada sprawę przekroczenia funkcjonariuszy państwowych ABW i CBA podczas afery gruntowej. Dziś Ziobro został przesłuchany w tej sprawie.
Kaczmarek ma w tym śledztwie status pokrzywdzonego i bierze udział we wszystkich przesłuchaniach. Podczas przesłuchania Ziobry obecny był również były szef PZU Jaromir Netzel. Zbigniew Ziobro swoimi zeznaniami obciążył byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - napisał, w piśmie procesowym, które złożył do prokuratury w Rzeszowie, Netzel. Ziobro po zakończeniu przesłuchania powiedział dziennikarzom, że będzie ono jeszcze kontynuowane. Powiedział także, że złożył w prokuraturze wniosek o wyłączenie materiałów do odrębnego postępowania, aby ustalić czy Kaczmarek dopuścił się przestępstwa nakłaniania byłego prokuratura generalnego do składania fałszywych zeznań i do mataczenia w sprawie o przeciek.
Według nieoficjalnych informacji RMF FM Ziobro mógł narazić prezesa na podejrzenie utrudniania śledztwa. Chodzi o przekazanie informacji na temat tajemniczego nagrania rozmowy byłego ministra sprawiedliwości z PiS z Jaromirem Netzlem. Kaczmarek nie chce mówić o szczegółach, zasłaniając się tajemnicą postępowania prokuratorskiego. - Pan Zbigniew Ziobro w trakcie przesłuchania siebie wybiela pogrążając swoich kolegów, w tym również Jarosława Kaczyńskiego - tłumaczy. Kaczmarek zapowiedział także złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Zbigniewa Ziobro. - Pan Zbigniew Zbiobro w sposób odmienny składa zeznania niż wcześniej składał - mówi były szef MSWiA. Oświadczenie Zbigniewa Ziobry, które publikuje portal wpolityce.pl Kolejną konfabulacją są słowa Kaczmarka, że pogrążałem Jarosława Kaczyńskiego, bądź innych kolegów, w trakcie dzisiejszych zeznań w prokuraturze. W swoich zeznaniach dzisiaj i wcześniej konsekwentnie wskazywałem, że Premier Jarosław Kaczyński i inne osoby związane ze śledztwem, w których zatrzymani zostali Kaczmarek i jego kompani, zawsze postępowali zgodnie z prawem. Kaczmarek po raz kolejny udowodnił dzisiaj, że jest kłamcą, co stwierdziła, niezależnie od siebie prokuratura, jak i niezawisły sąd, w postępowaniu prowadzonym w związku z utrudnianiem śledztwa dotyczącego tzw. przecieku afery gruntowej.
Źródło: rmf24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA