fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

W okienkach Alior Banku można kupić złoto

Fotorzepa, Dariusz Golik Dariusz Golik
To pierwszy duży komercyjny bank, który wprowadził do swojej oferty złoto inwestycyjne w formie sztabek. Ciekawy jest fakt, że ze złotem w kieszeni będzie można wyjść z któregoś z jego oddziałów
Dotąd sztabki złota sprzedawał BZ WBK, który jako pierwszy uruchomił z Mennicą Polską internetowy sklep dla swoich klientów. Płacąc bezpośrednio z konta bankowego można kupić w tym banku złoto, które pod wskazany adres przywozi kurier. Podobnie zrobił Bank Ochrony Środowiska. I tu sklep ze złotem funkcjonuje jednak tylko w Internecie.
Nowatorstwo Aliora polega na tym, że będzie udostepniał złoto bezpośrednio w swoich 27 oddziałach (na początku października z podobną ofertą wystartował jedynie mały Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie). Będą to sztabki renomowanych instytucji, takich jak Credit Suisse, Heraeus i Umicore,  o najwyższej próbie 999,9. Klient otrzyma odpowiednią dokumentację poświadczającą jakość kupowanego złota.
Alior Bank będzie sprzedawać we współpracy z Mennicą Wrocławską. Złoto inwestycyjne jest dziś obok złotych monet najpopularniejszym sposób inwestowania w ten szlachetny kruszec. W Aliorze klienci mają możliwość zakupu złota w gramaturach: 1g, 5g, 10g oraz 1 uncja. Sprzedaż większych gramatur będzie realizowana na zamówienie.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA